Strieborná minca Mliečna cesta - Mimozemský život proof

Strieborná minca Mliečna cesta - Mimozemský život proof

Stav skladu
august 2024
Dátum emisie
august 2024
Emisný náklad
2500 ks
Orientačná cena
83,00 €
vrátane DPH
Na produkt nie je možné uplatniť zľavový poukaz.

Mliečna cesta

Jedenásta strieborná minca zo zberateľskej série Mliečna cesta je venovaná hypotetickému mimozemskému životu.

Odhaduje sa, že len v Mliečnej ceste existujú miliardy planét, na ktorých panujú priaznivé podmienky pre život, ako ho poznáme. Keď sa povie mimozemšťan, väčšina ľudí si predstaví príslušníka vyspelej civilizácie inteligentných bytostí cestujúcich medzihviezdnym priestorom. Mimozemský život však nemusí byť zložitý. Môže mať podobu jednoduchých mikroorganizmov a je pravdepodobné, že naň narazíme v našej vlastnej slnečnej sústave – napríklad v skrytých oceánoch Jupiterových mesiacov. Horúcim kandidátom je ľadová Európa, kde nájdeme dvakrát viac vody než na Zemi…

Medailér Asamat Baltaev, DiS., sa nechal uniesť fantáziou a na reverznej strane mince vyobrazil trojicu inteligentných mimozemšťanov, ktorí zostupujú z lietajúceho taniera. Pomocou technológie kolorovania sa dosiahli živé farby, pričom ako predloha poslúžila originálna akvarelová maľba. V razenom reliéfe sú potom viditeľné štylizované vesmírne objekty a kompozíciu uzatvára anglický nápis ALIEN CIVILIZATION (mimozemská civilizácia). Averzná strana mince vtipne predkladá kruhy v obilí a lietajúci tanier, ktorý osvetľuje štátny znak ostrova Niue. Ten je spolu s rokom emisie 2024 a nominálnou hodnotou 1 DOLLAR (NZD) nevyhnutným atribútom zahraničného emitenta mince – tichomorského ostrova, ktorý Českej mincovni poskytuje licenciu na razbu vlastných pamätných mincí.

Mimozemskú mincu si môžete uložiť do zberateľského albumu, ktorý je plný zaujímavostí o našej domovskej galaxii a o dobyvateľoch kozmu.

Špecifikácia

Zberateľská séria
Číslo
76077-718
Emitent
Niue
Nominálna hodnota
1 NZD
Autor averzu
Asamat Baltaev, DiS.
Autor reverzu
Asamat Baltaev, DiS.
Číslovaná emisia
Nie
Certifikát
Áno
Materiál
Striebro
Kolorovaná
Áno
Rýdzosť
999 / 1000
Hmotnosť
31,1 g
Priemer
37 mm
Balenie
Čierne kožené etui
Balenie kapsule
Áno
Česká mincovna
Loading...