Česká mincovna, a. s., so sídlom v Jablonci nad Nisou je iba jedna - bez ohľadu na to, že mnoho iných subjektov napodobňuje náš názov.

Ak chcete jednoducho a spoľahlivo odlíšiť Českú mincovňu od iných subjektov, spýtajte sa ich, či vyrábajú oficiálne obeživo, tzn. platidlá Českej republiky v nominálnych hodnotách 50, 20, 10, 5, 2 a 1 Kč. My, t. j. jablonecká Česká mincovňa, môžeme ako jediní hrdo odpovedať, že áno!

Ak si vyberiete náš obchod a naše produkty, máte istotu, že dostanete len to, čo ste si skutočne objednali, a to za danú cenu a v požadovanom množstve. Môžete si vybrať, či objednávku uhradíte vopred alebo na dobierku, alebo tovar zakúpite na jednej z našich predajní. Garantujeme rýdzosť našich produktov z drahých kovov.

Ďakujeme za vašu dôveru.


Aby sme zaistili, že sa naše mince a medaily dostanú, pokiaľ bude možné, na všetkých záujemcov, obmedzili sme počet kusov jedného produktu, ktoré si môže objednať jedna osoba, na päť. Ak si chcete objednať konkrétny produkt vo väčšom množstve, obráťte sa prosím na naše obchodné oddelenie prostredníctvom zákazníckej linky +420 800 225 228 alebo e-mailu info@mint.cz.

V prípade, že časť objednaných položiek nie je skladom, nebude objednávka expedovaná v obvyklej lehote. Celá zásielka sa odloží a bude expedovaná až v okamihu, keď budú všetky položky objednávky skladom. Dodacia lehota sa tak predĺži.

V prípade, že chcete dostať tú časť objednávky, ktorá je skladom, čo najskôr, uveďte prosím svoju požiadavku do poznámky pri vytváraní objednávky, prípadne zavolajte na zákaznícku linku +420 800 225 228 alebo napíšte na e-mailovú adresu info@mint.cz. Tovar vám radi dodáme zvlášť, ale za poštovné zaplatíte viackrát.


Registrovaný zákazník si môže predovšetkým rezervovať chystané tituly z emisného plánu Českej mincovne, Českej národnej banky, Národnej banky Slovenska a kremnickej mincovne. Tým sa vyhnete situácii, že by sa na vás produkt, o ktorý máte záujem, nedostal.


Na e-shope Českej mincovne môžete nakupovať aj ako nezaregistrovaný zákazník. Registráciu napriek tomu odporúčame, ak máte záujem o sprístupnenie niektorých našich služieb (pozrite otázku 4.). Registráciu oceníte tiež pri ďalších nákupoch, pretože nebudete musieť zadávať adresu a kontaktné údaje.


Áno, ceny Českej mincovne sú rovnaké naprieč všetkými predajnými kanálmi.


Všetky podrobnosti o doručení tovaru nájdete tu.

Výhradnými dopravcami, s ktorými spolupracujeme, je Slovenská pošta a Packeta. Tie totiž ako jediný v Slovenskej republike doručujú tovar z drahých kovov a poisťujú zásielky v plnej výške objednaného tovaru.


O tom, čo sa objaví na českých minciach, ktoré razíme pre Českú a Slovenskú republiku, rozhoduje komisia Českej národnej banky. Ak chceme vyraziť akúkoľvek tému, ktorá sa v emisnom pláne Českej národnej banky neobjavuje, musíme tak urobiť ako čisto súkromný subjekt - nie ako dodávateľ Českej republiky.

Na tento účel môžeme zvoliť formu medaily, ktorá však nie je zákonným platidlom, alebo mince, ktorej vydanie zaštíti niektorý z našich zahraničných licenčných partnerov. Takým partnerom je napríklad ostrovný štát Niue, ktorého hlavou je práve kráľovná Alžbeta II.

Viac o náležitostiach takzvaných „mincí Českej mincovne", ktoré razíme v zahraničných licenciách, sa dozviete tu.

Česká mincovna
Loading...