Zlatý dukát Štvorlístok pre šťastie s venovaním proof

Zlatý dukát Štvorlístok pre šťastie s venovaním proof

Stav skladu
Do 14 dní
Dátum emisie
január 2024
Cena
438,00 €
vrátane DPH

Produkt si môžete zakúpiť aj priamo v predajniach Českej mincovne

Popis

Každý človek sem-tam zablúdi očami v ďateline a dúfa, že sa na neho usmeje šťastie v podobe štvorlístka. Česká mincovňa sa rozhodla toto hľadanie všetkým trochu uľahčiť a pripravili sme tematický zlatý dukát, na ktorý vyryjeme text podľa vášho želania.

Ďatelina je obyčajná bylina so skromným vzhľadom – má fialový kvet a trojpočetný list. Približne jedna rastlinka z desaťtisíca sa však od svojich príbuzných líši – má totiž jeden lístok navyše. Nájsť na lúke takýto vzácny exemplár nie je vôbec jednoduché a ten, komu sa to podarí, sa môže považovať za šťastlivca. Niet divu, že štvrtý lístok štvorlístka, ktorý podľa legendy priniesla biblická Eva z Rajskej záhrady, je odnepamäti spájaný so šťastím. Ďalšie tri lístky potom predstavujú nádej, vieru a lásku. Každý, kto chce, aby mu štvorlístok prepožičal svoju čarovnú moc, ho nosí pri sebe – usušený a vylisovaný. Naši predkovia, ktorí chceli ochrániť svoj domov, ho vkladali tiež pod prah a dievčatá, ktoré si želali vidieť v sne budúceho ženícha, si ho dávali pre zmenu pod vankúš.

Štvorlístok na averznej strane dukáta je dielom medailérka Bc. Zuzany Hubenej, DiS. Ozdobný motív je obklopený slovom ŠTĚSTÍ v štyroch jazykoch. Reverzná strana je potom vyhradená na vyrytie textu – osobného venovania, roku, citátu,... Fantázii sa medze nekladú.

Dukát predstavuje originálny a hodnotný darček pre každú príležitosť.

Špecifikácia

Číslo
31983-611
Emitent
Česká mincovna
Autor averzu
Bc. Zuzana Hubená, DiS.
Autor reverzu
Bc. Zuzana Hubená, DiS.
Číslovaná emisia
Nie
Certifikát
Áno
Materiál
Zlato
Rýdzosť
999,9 / 1000
Hmotnosť
3,49 g
Priemer
19 mm
Balenie
Čierne kožené etui
Balenie kapsule
Áno
Česká mincovna
Loading...