Úcta k tradícii

České mincovníctvo má viac ako tisícročnú tradíciu - naša krajina totiž neoplývala len medom a mliekom, ale aj hojnosťou striebra. To dávnym mincmajstrom poskytovalo priestor na umelecké vyjadrenie, ktoré obdivujeme dodnes. Česká mincovňa z Jablonca nad Nisou sa k ich odkazu hrdo hlási, a to už viac ako štvrť storočia.

Razíme nielen všetky obežné mince, ale aj všetky české pamätné mince a množstvo vlastných pamätných, investičných a darčekových produktov z drahých kovov. V ich reliéfe sa ukrýva množstvo emócií aj tisíc rokov lásky k remeslu.

 

Poklady na dosah ruky

Drahé kovy sú symbolom luxusu už tisíce rokov, po ktorých ľuďom prepožičiavali moc, umožňovali budovať aj boriť ríše a plnili tie najdivokejšie sny.

Vďaka Českej mincovni už človek nemusí byť egyptským faraónom, karibským pirátom alebo kalifornským zlatokopom, aby sa mohol tešiť z lesku drahého kovu a výhod, ktoré prináša...

 

Bohatá história

Mince sa v Jablonci nad Nisou začali raziť 1. júla 1993 a Česká mincovňa odvtedy prešla dlhú cestu. Viac o novodobej histórii českého mincovníctva sa dozviete tu.

 

Česká mincovňa je iba jedna

Česká mincovňa je len jedna - bez ohľadu na to, že niektoré spoločnosti napodobňujú jej meno.

Ak si vyberiete náš obchod a naše produkty, máte istotu, že dostanete len to, čo ste si skutočne objednali, a to za danú cenu, v požadovanom množstve a v najvyššej možnej kvalite.

Ak chcete jednoducho a spoľahlivo odlíšiť Českú mincovňu od iných subjektov, spýtajte sa ich, či vyrábajú oficiálne obeživo - teda kovové platidlá Českej republiky v nominálnych hodnotách 50, 20, 10, 5, 2 a 1 Kč. Česká mincovňa z Jablonca nad Nisou môže ako jediná hrdo odpovedať, že áno.

Ako nesadnúť na lep podvodníkom, sa dozviete tu.

Česká mincovna
Loading...