Zlatá minca Dobové pohľadnice - Zámok Hluboká nad Vltavou proof

Zlatá minca Dobové pohľadnice - Zámok Hluboká nad Vltavou proof

Stav skladu
Skladom
Dátum emisie
apríl 2021
Emisný náklad
2000 ks
Cena
74,00 €
oslobodené od DPH

Produkt si môžete zakúpiť aj priamo v predajniach Českej mincovne

Na produkt nie je možné uplatniť zľavový poukaz.

Dobové pohľadnice

Ďalšou významnou pamätihodnosťou, ktorá sa objavuje na zlatej miniminci Českej mincovne zasadenej do repliky historickej pohľadnice, je zámok Hluboká.

Veľkolepý komplex v juhočeskom meste
Hluboká nad Vltavou patrí k turisticky najatraktívnejším českým pamiatkam a niet sa čomu diviť. Novogotický zámok prestavaný v tudorovskom štýle anglického Windsorského paláca v Čechách nemá sebe rovného, čo je dôvodom, prečo sa stal ideálnym motívom výpravných farebných pohľadníc, ktoré sa po skončení éry korešpondenčných lístkov na konci 19. storočia tešili mimoriadne obľube. Originálna okienková litografia, ktorá poslúžila ako predloha pre balenie mince, bola vyrobená v roku 1897 a znázorňuje nielen samotný zámok, ale tiež okolitú prírodu s rozsiahlymi zvernicami.

Reverzná strana minca, ktorá je dielom medailéra
Petra Patku, DiS., je venovaná členitému priečeliu zámku a ozdobnému textu STÁTNÍ ZÁMEK HLUBOKÁ NAD VLTAVOU. Pretože mince Českej mincovne vychádzajú v licencii zahraničného emitenta, ktorým je ostrov Niue, averzná strana nesie jeho nevyhnutné atribúty – nominálnu hodnotu 5 DOLLARS (NZD), meno a portrét kráľovnej Alžbety II. a rok vydania 2021.

Emisia, ktorá poteší numizmatikov i filokartistov, predstavuje originálny a dostupný zberateľský kúsok aj atraktívny regionálny darček.

Špecifikácia

Zberateľská séria
Číslo
75908-611
Emitent
Niue
Nominálna hodnota
5 NZD
Autor averzu
Petr Patka, DiS.
Autor reverzu
Petr Patka, DiS.
Číslovaná emisia
Nie
Certifikát
Nie
Materiál
Zlato
Rýdzosť
999,9 / 1000
Hmotnosť
0,5 g
Priemer
11 mm
Balenie
Blister
Balenie kapsule
Áno
Česká mincovna
Loading...