Strieborná minca Traja mušketieri - Athos a Milady de Winter stand

Strieborná minca Traja mušketieri - Athos a Milady de Winter stand

Stav skladu
jún 2024
Dátum emisie
jún 2024
Emisný náklad
1000 ks
Orientačná cena
87,00 €
vrátane DPH
Na produkt nie je možné uplatniť zľavový poukaz.

Traja mušketieri

Prvá strieborná minca Českej mincovne zo štvordielnej zberateľskej minisérie Traja mušketieri predstavuje ušľachtilého Athosa a zradnú Milady de Winter.

Athos je najstarším a najskúsenejším kráľovským mušketierom z trojlístka priateľov, ktorí sú nerozlučnými bratmi v zbrani, v krčme a v službe kráľovi. Vyniká vo všetkom, čoho sa chytí – v šerme, sokoliarstve aj latinčine –, je vznešený a ušľachtilý, ale sužujú ho démoni minulosti a svoju melanchóliu utápa vo víne. Ani jeho verní druhovia Porthos a Aramis netušia, že príčinou tohto trápenia je dávna láska. Keď sa však na scéne objaví mladý  d'Artagnan, ktorý sa chce stať mušketierom, Athos ho prijme ako syna a jeho tajuplný príbeh sa začne vyjavovať. Na francúzskom kráľovskom dvore sa roztočí kolotoč intríg, v ktorého strede stojí nielen zradný kardinál Richelieu, ale aj diabolská Milady de Winter – navonok krásna a záhadná, vo vnútri zlá, podlá a schopná všetkého špiónka, ktorá bola Athosovou ženou...

Medailér Matěj Funk, DiS., venoval reverznú stranu mince osobitému vyobrazeniu mušketiera a grófky, ktoré obklopuje anglický opis ATHOS AND MILADY DE WINTER. Doplnkovým motívom sú diamanty, okolo ktorých sa točí celé dobrodružstvo z pera Alexandra Dumasa. Averzná strana potom predkladá mušketierske kordy a francúzske motto UN POUR TOUS – TOUS POUR UN (jeden za všetkých, všetci za jedného). Pretože licenciu na vydávanie pamätných mincí Českej mincovne poskytuje tichomorský ostrov Niue, averz nesie ešte jeho nevyhnutné atribúty – štátny znak, nominálnu hodnotu 1 DOLLAR (NZD) a rok vydania 2024.

Kompletnú mušketiersku kolekciu si môžete uložiť do zberateľského etui, ktoré rovnako nájdete v ponuke Českej mincovne.

Špecifikácia

Zberateľská séria
Číslo
76463-711
Emitent
Niue
Nominálna hodnota
1 NZD
Autor averzu
Matěj Funk, DiS.
Autor reverzu
Matěj Funk, DiS.
Číslovaná emisia
Nie
Certifikát
Áno
Materiál
Striebro
Kolorovaná
Áno
Rýdzosť
999 / 1000
Hmotnosť
31,1 g
Priemer
37 mm
Balenie
Čierne kožené etui
Balenie kapsule
Áno
Česká mincovna
Loading...