Zberateľské plechové etui na štyri strieborné mince Traja mušketieri

Zberateľské plechové etui na štyri strieborné mince Traja mušketieri

Stav skladu
jún 2024
Dátum emisie
jún 2024
Emisný náklad
500 ks
Orientačná cena
12,10 €
vrátane DPH
Na produkt nie je možné uplatniť zľavový poukaz.

Popis

Jeden za všetkých, všetci za jedného! Týmto vzletným heslom sa riadia traja – vlastne štyria mušketieri, ktorí ožili na stránkach nesmrteľného dobrodružstva z pera Alexandra Dumasa staršieho. Athos, Porthos, Aramis a d'Artagnan sa vedia udatne biť a kráľovsky baviť. Vášnivo milujú a vrhajú sa do nebezpečenstva rovno po hlave. Odvahu, česť a priateľstvo si cenia nadovšetko, ale v ceste im stoja zrada a intrigy. Píše sa totiž rok 1625. Európa je rozdelená náboženskými vojnami a pokoj nepanuje ani v sladkom Francúzsku na dvore Ľudovíta XIII. Podarí sa priateľom na život a na smrť zachrániť česť kráľovnej? Zhatia nástrahy zradného kardinála a jeho prisluhovačov? Splní sa d‘Artagnanovi sen a stane sa skutočným mušketierom?

Tie najznámejšie postavy legendárneho románu predstavuje zberateľská miniséria pamätných mincí:

  • Athos a Milady de Winter – Athos je najstarším a najskúsenejším z mušketierov. Je vznešený a ušľachtilý, ale sužujú ho démoni, ktorých utápa vo víne. Príčinou jeho trápenia je dávna láska – navonok krásna a záhadná, vo vnútri zlá, podlá a schopná všetkého intrigánka Milady de Winter.
  • Porthos a kardinál Richelieu – Porthos je veľký pôžitkár, parádnik a chvastúň. Koná impulzívne, ale v jadre je dobrák. Čo mu chýba pod čapicou, doháňa svojou obrovskou silou. Kardinál Richelieu je jeho pravým opakom – v ceste za mocou mu slúži prenikavý intelekt a zradné úklady.
  • Aramis a vojvoda z Buckinghamu – Tajomný Aramis je hĺbavý a zbožný, ale aj ambiciózny, krásny a obľúbený u žien. Slabosť pre nežné pohlavie má aj mocný anglický vojvoda z Buckinghamu, ktorého láska k francúzskej kráľovnej by mohla spôsobiť medzinárodný škandál.
  • d'Artagnan a Constance Bonacieux – Bystrý a odvážny mladý Gaskonec d'Artagnan je ideálnym kandidátom na kráľovského mušketiera. V ceste mu však stojí ľahkovážnosť, prchkosť a láska. Hlavu má plnú krásnej Constance Bonacieux, ktorá je oddanou komornou kráľovnej.

Zbierku štyroch mincí si môžete uložiť do tohto plechového zberateľského etui s viečkom ozdobeným tematickou ilustráciou. Neoddeliteľnou súčasťou škatuľky je tematická príloha.

Poznámka: Súčasťou zberateľského etui nie je certifikát pravosti – ten je dodávaný ku každej minci zvlášť.

Špecifikácia

Číslo
E-175V4-4438-05-SE
Číslovaná emisia
Nie
Certifikát
Nie
Rýdzosť
0 / 1000
Hmotnosť
88 g
Česká mincovna
Loading...