Strieborná minca Znamenia zverokruhu - Lev proof

Strieborná minca Znamenia zverokruhu - Lev proof

Stav skladu
Skladom
Dátum emisie
júl 2021
Emisný náklad
1000 ks
Cena
112,00 €
vrátane DPH

Produkt si môžete zakúpiť aj priamo v predajniach Českej mincovne

Na produkt nie je možné uplatniť zľavový poukaz.

Znamenia zverokruhu

Strieborná minca Českej mincovne z darčekovej série s motívmi 12 znamení zverokruhu sa stane nielen krásnym, ale tiež hodnotným talizmanom pre každého, kto sa narodil v znamení Leva.

Súhvezdie
Leva svojím tvarom pripomína ležiaceho kráľa zvierat – a nie len tak hocijakého. Lev na oblohe žiari ako pamiatka na udatného Herkula a na prvú z jeho dvanástich úloh, ktorá spočívala v ulovení nebezpečnej a neporaziteľnej šelmy. Vedľa súhvezdia vládne Levom v ľudskej podobe ešte jedno nebeské teleso – samotné Slnko. Rovnako ako je najjasnejšia hviezda stredom našej slnečnej sústavy, bývajú tiež Levi stredom pozornosti. Podobne ako ich zvierací menovci sú dominantnými stvoreniami, ktoré chcú za všetkých okolností víťaziť. Sú spoločenskí a charizmatickí, ale ľahko môžu podľahnúť pýche a domýšľavosti.

Minca netradičného 
oválneho tvaru nesie na reverznej strane kolorované vyobrazenie Leva. Ako predloha pre kolorovanie neboli použité fotografie alebo počítačová grafika - autor mince Asamat Baltaev, DiS.vytvoril originálnu akvarelovú maľbu. Reliéf v pozadí za Levom predkladá disk s tuctom znamení zverokruhu. Kompozíciu reverzu potom dotvára ešte latinský opis LEO a príslušný astrologický symbol. Pretože mince Českej mincovne vychádzajú v zahraničnej licencii ostrova Niue, nesú na averznej strane jeho štátny znak, nominálnu hodnotu ONE DOLLAR (NZD) a letopočet emisie 2021. To všetko je obklopené dvanástimi astrologickými znameniami.

Minca je uložená do 
elegantnej škatuľky.

Špecifikácia

Zberateľská séria
Číslo
75839-718
Emitent
Niue
Nominálna hodnota
1 NZD
Autor averzu
Asamat Baltaev, DiS.
Autor reverzu
Asamat Baltaev, DiS.
Číslovaná emisia
Nie
Certifikát
Áno
Materiál
Striebro
Kolorovaná
Áno
Rýdzosť
999 / 1000
Hmotnosť
31,1 g
Rozmer
45,3 x 30,3 mm
Balenie
Čierne kožené etui
Balenie kapsule
Áno
Česká mincovna
Loading...