Strieborná minca Znamenia zverokruhu - Baran proof

Strieborná minca Znamenia zverokruhu - Baran proof

Stav skladu
Vypredané
Dátum emisie
marec 2021
Emisný náklad
1000 ks

Produkt si môžete zakúpiť aj priamo v predajniach Českej mincovne

Na produkt nie je možné uplatniť zľavový poukaz.

Znamenia zverokruhu

Strieborná minca Českej mincovne z darčekovej série s motívmi 12 znamení zverokruhu sa stane nielen krásnym, ale tiež hodnotným talizmanom pre každého, kto sa narodil v znamení Barana.

Súhvezdie, ktoré dalo tomuto znameniu meno, predstavuje
okrídleného barana s legendárnym zlatým rúnom. Bájny tvor je známy z niekoľkých starých gréckych povestí – napríklad z tej o Iásonovi a Argonautoch. Rovnako ako zviera, ktoré je ich symbolom, majú aj ľudskí Barani v krvi smelosť, bojovnosť a silnú vôľu. Ich temperament však môže rýchle prerásť v netrpezlivosť či agresivitu. Okrem súhvezdia vládne Baranom ešte jeden nebeský objekt – planéta Mars, ktorá stelesňuje rímskeho boha vojny, ale tiež plodnosti. Sú im preto vlastné akcia a vášeň a ich vrodená tvorivá sila sa môže ľahko zmeniť na ničivú moc.

Minca netradičného
oválneho tvaru nesie na reverznej strane kolorované vyobrazenie Barana. Ako predloha pre kolorovanie neboli použité fotografie alebo počítačová grafika - autor mince Asamat Baltaev, DiS., vytvoril originálnu akvarelovú maľbu. Reliéf v pozadí za Baranom predkladá disk s tuctom znamení zverokruhu. Kompozíciu reverzu potom dotvára ešte latinský opis ARIES a príslušný astrologický symbol. Pretože mince Českej mincovne vychádzajú v zahraničnej licencii ostrova Niue, nesú na averznej strane jeho štátny znak, nominálnu hodnotu ONE DOLLAR (NZD) a letopočet emisie 2021. To všetko je obklopené dvanástimi astrologickými znameniami.

Minca je uložená do
elegantnej škatuľky.

Špecifikácia

Zberateľská séria
Číslo
75835-718
Emitent
Niue
Nominálna hodnota
1 NZD
Autor averzu
Asamat Baltaev, DiS.
Autor reverzu
Asamat Baltaev, DiS.
Číslovaná emisia
Nie
Certifikát
Áno
Materiál
Striebro
Kolorovaná
Áno
Rýdzosť
999 / 1000
Hmotnosť
31,1 g
Rozmer
45,3 x 30,3 mm
Balenie
Čierne kožené etui
Balenie kapsule
Áno
Česká mincovna
Loading...