Strieborná minca Znamenia zverokruhu - Kozorožec proof

Strieborná minca Znamenia zverokruhu - Kozorožec proof

Stav skladu
Skladom
Dátum emisie
december 2021
Emisný náklad
1000 ks
Cena
112,00 €
vrátane DPH

Produkt si môžete zakúpiť aj priamo v predajniach Českej mincovne

Na produkt nie je možné uplatniť zľavový poukaz.

Znamenia zverokruhu

Strieborná minca Českej mincovne z darčekovej série s motívmi 12 znamení zverokruhu sa stane nielen krásnym, ale takisto hodnotným talizmanom pre každého, kto sa narodil v znamení Kozorožca.

Súhvezdie
Kozorožca má podobu bájneho tvora s hlavou capa a rybím chvostom. Podľa antickej povesti ide o boha lesov, polí, stád a pastierov, ktorému starí Gréci hovorili Pan a Rimania Faun. Na oblohe ho zvečnil Zeus ako poďakovanie za pomoc v boji proti strašlivému netvorovi Tyfónovi, ktorý chcel zničiť všetkých Olympanov. Narodení v znamení Kozorožca bývajú pokojní, trpezliví a vytrvalí. Ich dôslednosť ide ruka v ruke so ctižiadostivosťou. Aj keď ich ambície nebývajú malé, vďaka železnej disciplíne nemávajú problém dosiahnuť vytýčené ciele.

Minca netradičného 
oválneho tvaru nesie na reverznej strane kolorované vyobrazenie Kozorožca. Ako predloha pre kolorovanie neboli použité fotografie alebo počítačová grafika - autor mince Asamat Baltaev, DiS.vytvoril originálnu akvarelovú maľbu. Reliéf v pozadí za Kozorožcom predkladá disk s tuctom znamení zverokruhu. Kompozíciu reverzu potom dotvára ešte latinský opis CAPRICORN a príslušný astrologický symbol. Pretože mince Českej mincovne vychádzajú v zahraničnej licencii ostrova Niue, nesú na averznej strane jeho štátny znak, nominálnu hodnotu ONE DOLLAR (NZD) a letopočet emisie 2021. To všetko je obklopené dvanástimi astrologickými znameniami.

Minca je uložená do 
elegantnej škatuľky.

Špecifikácia

Zberateľská séria
Číslo
75844-718
Emitent
Niue
Nominálna hodnota
1 NZD
Autor averzu
Asamat Baltaev, DiS.
Autor reverzu
Asamat Baltaev, DiS.
Číslovaná emisia
Nie
Certifikát
Áno
Materiál
Striebro
Kolorovaná
Áno
Rýdzosť
999 / 1000
Hmotnosť
31,1 g
Rozmer
45,3 x 30,3 mm
Balenie
Čierne kožené etui
Balenie kapsule
Áno
Česká mincovna
Loading...