Strieborná minca 200 Kč 2022 Dana Zátopková, Emil Zátopek stand

Strieborná minca 200 Kč 2022 Dana Zátopková, Emil Zátopek stand

Stav skladu
Skladom v predajni
Dátum emisie
september 2022
Cena
29,00 €
vrátane DPH

Produkt si môžete zakúpiť aj priamo v predajniach Českej mincovne

Na produkt nie je možné uplatniť zľavový poukaz.

Popis

Strieborná minca Českej národnej banky s nominálnou hodnotou 200 Kč, ktorá je razená v kvalite štandard, vychádza pri príležitosti 100. výročia narodenia Dany a Emila Zátopkovcov.

Legendárny
vytrvalostný bežec, mnohonásobný rekordman, trojnásobný majster Európy a držiteľ štyroch zlatých a jednej striebornej olympijskej medaily… Fenomenálna oštepárka, dvojnásobná majsterka Európy a držiteľka zlatej a striebornej olympijskej medaily… Emil a Dana Zátopkovci, ktorí vo svojich atletických disciplínach dosahovali pozoruhodné úspechy, si boli súdení. Manželia, na ktorých spomína celý športový svet, sa narodili v rovnakom roku a v rovnaký deň. V jednom dni aj získali zlaté olympijské medaily – zatiaľ čo Emil na olympiáde v Helsinkách vyhral v behu na päť kilometrov, Dane sa podarilo zvíťaziť v hode oštepom za hranicu päťdesiatich metrov. Dvaja z najslávnejších československých športovcov strávili v láskyplnom vzťahu päťdesiatdva rokov a po celý ten čas žili v dokonalej symbióze. Jeden druhému boli oporou a inšpiráciou, radi sa doberali a úžasne a výborne sa dopĺňali…

Vo výtvarnej súťaži Českej národnej banky zvíťazil návrh medailéra
Vojtěcha Dostála, DiS. Odborná komisia ocenila najmä „veľmi zaujímavú kompozíciu atletických motívov a štátnej vlajky na averze a vynikajúce portréty Dany a Emila Zátopkovcov v pohybe na reverze“.

Všetky české mince – pamätná aj obežné – razí
Česká mincovňa v Jablonci nad Nisou.

Špecifikácia

Číslo
22203-750
Emitent
Česká národní banka
Nominálna hodnota
200
Číslovaná emisia
Nie
Certifikát
Áno
Materiál
Striebro
Rýdzosť
925 / 1000
Hmotnosť
13 g
Priemer
31 mm
Balenie
puzdro
Balenie kapsule
Áno
Česká mincovna
Loading...