Strieborná minca 1 Oz 2 NZD Spider-Man proof

Strieborná minca 1 Oz 2 NZD Spider-Man proof

Stav skladu
Skladom
Dátum emisie
december 2023
Emisný náklad
5000 ks
Cena
120,50 €
vrátane DPH

Produkt si môžete zakúpiť aj priamo v predajniach Českej mincovne

Na produkt nie je možné uplatniť zľavový poukaz.

Popis

Strieborná minca vzdáva hold zbožňovanému superhrdinovi komiksového vydavateľstva Marvel, ktorého pozná celý svet ako Spider-Mana.

Peter Parker bol obyčajný tínedžer, ale po tom, čo ho pohrýzol rádioaktívny pavúk, sa jeho život od základu zmenil. Získal schopnosť liezť po stenách, nadľudskú silu a svižnosť aj zvieracie inštinkty. Tieto neuveriteľné schopnosti sa rozhodol využiť na osobný prospech a sebecky si užíval život. Na iných ľuďoch mu nezáležalo, a keď mal príležitosť zastaviť unikajúceho zlodeja, nechal ho utiecť. Potom však ten istý zločinec zavraždil Petrovho milovaného strýčka a zdrvený mladík pochopil, že s veľkou silou prichádza aj veľká zodpovednosť. Odvtedy svoju moc používa výhradne v boji proti zločinu. Okrem svalov mu pri tom slúži aj prenikavý intelekt, s ktorého pomocou si vyrobil mechanické vrhače pavučín. S lupičmi a gangstrami si pavúčí muž hravo poradí, ale v ceste mu stojí aj zástup smrtiacich superlotrov – Green Goblin, Doctor Octopus, Venom, Kraven, Mysterio, Vulture, Lizard, Rhino, Electro, … Peter Parker si neoddýchne ani keď si odloží červeno-modrý kostým. Ako študent bojuje s platením účtov, láskou aj šikanou, ale ako Spider-Man je vždy pripravený vyraziť do ulíc New Yorku a riskovať život pre dobro ostatných…

Reverzná strana mince predkladá Spider-Mana v bojovej póze. Z pravej ruky vystreľuje pavučinu, ktorá je vytvorená v živých farbách. V reliéfe nechýba ani ikonický pavúčí symbol. Averz je potom venovaný nevyhnutným atribútom emitenta, ktorým je ostrov Niue – teda štátnemu znaku, nominálnej hodnote TWO DOLLARS (NZD) a roku emisie 2023. Razba, ktorá vychádza v oficiálnej licencii spoločnosti Marvel, je dielom Novozélandskej mincovne.

Minca je uložená do elegantnej škatuľky s komiksovou ilustráciou.

Špecifikácia

Číslo
84535-758
Číslovaná emisia
Nie
Certifikát
Nie
Kolorovaná
Áno
Rýdzosť
999 / 1000
Hmotnosť
31,1 g
Priemer
40 mm
Balenie
Obal
Balenie kapsule
Áno
Česká mincovna
Loading...