Strieborná minca 1 Oz 2 NZD Wonder Woman proof

Strieborná minca 1 Oz 2 NZD Wonder Woman proof

Stav skladu
Skladom
Dátum emisie
jún 2023
Emisný náklad
5000 ks
Cena
120,50 €
vrátane DPH

Produkt si môžete zakúpiť aj priamo v predajniach Českej mincovne

Na produkt nie je možné uplatniť zľavový poukaz.

Popis

Ďalšia uncová strieborná minca z cyklu venovaného klasickým komiksom vydavateľstva DC vzdáva hold superhrdinke menom Wonder Woman.

Krásna ako Afrodita, múdra ako Aténa, rýchlejšia ako Hermes a silnejšia ako Herkules – taká je princezná Amazoniek Diana. Dievča, ktoré vyrástlo na rajskom ostrove Themyscire odrezanom od modernej civilizácie, nemala povedomie o vonkajšom svete, ale napriek tomu bola predurčená ho zmeniť. Opustila utopickú domovinu a ako Wonder Woman sa vydala do spoločnosti ľudí sužovanej vojnami, aby bojovala za mier a rovnosť. Slúžia jej pri tom staroveké zbrane obdarené božskou mocou aj nekonečný súcit a zmysel pre spravodlivosť. Na boj proti šialeným zločincom alebo zlým bohom nie je sama. Zakladajúcej členke Ligy spravodlivosti totiž oddane pomáhajú ďalší superhrdinovia – Superman, Batman, Aquaman,...

Reverzná strana mince predkladá dve vyobrazenia Wonder Woman – vznešenú figúru s lasom v ruke sprevádza postava v skoku. V reliéfe nechýba ikonický symbol dvojitého vé štylizovaného do podoby orla. Averz je potom venovaný nevyhnutným atribútom emitenta, ktorým je ostrov Niue – teda štátnemu znaku, nominálnej hodnote TWO DOLLARS (NZD) a roku emisie 2023. Razba, ktorá vychádza v oficiálnej licencii vydavateľstva DC Comics, je dielom Novozélandskej mincovne.

Minca je uložená do elegantnej škatuľky s komiksovou ilustráciou.

Špecifikácia

Číslo
84515-751
Číslovaná emisia
Nie
Certifikát
Nie
Materiál
Striebro
Rýdzosť
999 / 1000
Hmotnosť
31,1 g
Priemer
40 mm
Balenie
Obal
Balenie kapsule
Áno
Česká mincovna
Loading...