Strieborná minca 1 Oz 2 NZD Harry Potter 2021 Fénixov rád proof

Strieborná minca 1 Oz 2 NZD Harry Potter 2021 Fénixov rád proof

Stav skladu
Skladom
Cena
104,00 €
vrátane DPH

Produkt si môžete zakúpiť aj priamo v predajniach Českej mincovne

Na produkt nie je možné uplatniť zľavový poukaz.

Popis

Po Ohnivej čaši sa svojej striebornej mince dočkalo piate filmové dobrodružstvo Harryho Pottera s podtitulom Fénixov rád.

Čarodejník Voldemort predstavuje asi najväčšie zlo a najvážnejšie nebezpečenstvo, akému kedy čarodejnícky svet čelil. Harry Potter, ktorému sa nepodarilo zabrániť jeho návratu zo sveta mŕtvych, bije na poplach, ale nikto mu neverí – ani v Rokfortskej strednej škole čarodejníckej, ktorá by mala svojich študentov chrániť a pripravovať na najhoršie. Harry a jeho priatelia preto založia tajný spolok, ktorého členovia sa sami učia obrane proti čiernej mágii, aby s temným pánom dokázali bojovať. Ich snaha neunikne novej riaditeľke Dolores Umbridgeovej, ktorá je posadnutá dodržovaním pravidiel, ani Voldemortovým smrťožrútom. Na stranu študentov sa však postaví mocný Fénixov rád…

Neobvyklá obdĺžniková minca má podobu filmového plagátu. V živých farbách, ktoré boli docielené technológiou kolorovania, sa objavuje trojica nerozlučných priateľov – Harry, Ron a Hermiona –, ktorú sprevádzajú Neville, Lenka a Ginny. V striebornom reliéfe sa potom vyníma sieň oddelenia záhad Ministerstva mágie, kde sa hrdinovia stretli s Voldemortom a jeho prisluhovačmi. Pretože vydavateľom mince je ostrov Niue, jej averzná strana nesie jeho atribúty – portrét a meno kráľovnej Alžbety II., rok vydania mince 2021 a nominálnu hodnotu 2 DOLLARS (NZD). Podoba oficiálne licencovanej razby je dielom výtvarného kolektívu Novozélandskej mincovne.

Každá minca je uložená do špeciálnej škatuľky, ktorá ju ochráni, a zasadená do akrylového rámčeka, ktorý umožní jej vystavenie.

Špecifikácia

Číslo
84335-751
Číslovaná emisia
Nie
Certifikát
Áno
Materiál
Striebro
Kolorovaná
Áno
Rýdzosť
999 / 1000
Hmotnosť
31,1 g
Rozmer
53 x 36 mm
Balenie
kartónové etui
Balenie kapsule
Áno
Česká mincovna
Loading...