Strieborná minca 1 Oz 2 NZD Harry Potter 2020 Ohnivá čaša proof

Strieborná minca 1 Oz 2 NZD Harry Potter 2020 Ohnivá čaša proof

Stav skladu
Vypredané
Emisný náklad
5000 ks

Produkt si môžete zakúpiť aj priamo v predajniach Českej mincovne

Na produkt nie je možné uplatniť zľavový poukaz.

Popis

Po Väzňovi z Azkabanu sa svojej striebornej mince dočkalo štvrté filmové dobrodružstvo Harryho Pottera s podtitulom Ohnivá čaša.

Rokfortská stredná škola čarodejnícka nie je jedinou na svete. Pri príležitosti konania prestížneho Trojčarodejníckeho turnaja ju navštívia pôvabné študentky dievčej školy Beauxbatons a drsní študenti chlapčenskej školy Durmstrang, aby so svojimi rokfortskými náprotivkami súperili o to, ktorá alma mater je tá najlepšia. Aj keď Harry Potter sleduje prípravy na zápasy so záujmom, má plnú hlavu iných starostí – s náročným učivom štvrtého ročníku, s prípravami na vianočný ples i so stúpencami temného lorda Voldemorta. Potom ho však čarodejnícka Ohnivá čaša proti všetkým očakávaniam a pravidlám vyberie ako štvrtého účastníka nebezpečného súboja…

Neobvyklá obdĺžniková minca má podobu filmového plagátu. V živých farbách, ktoré boli docielené technológiou kolorovania, sa objavuje trojica nerozlučných priateľov – Harry, Ron a Hermiona –, ktorú sprevádzajú účastníci turnaja Cedric, Fleur a Viktor. V striebornom reliéfe sa potom vynímajú veže súťažnej arény a Rokfortského hradu. Pretože vydavateľom mince je ostrov Niue, jej averzná strana nesie jeho atribúty – portrét a meno kráľovnej Alžbety II., rok vydania mince 2020 a nominálnu hodnotu 2 DOLLARS (NZD). Podoba oficiálne licencovanej razby je dielom výtvarného kolektívu Novozélandskej mincovne.

Každá minca je uložená do špeciálnej škatuľky, ktorá ju ochráni, a zasadená do akrylového rámčeka, ktorý umožní jej vystavenie.

Špecifikácia

Číslo
84325-751
Číslovaná emisia
Nie
Certifikát
Áno
Materiál
Striebro
Kolorovaná
Áno
Rýdzosť
999 / 1000
Hmotnosť
31,1 g
Rozmer
53 x 36 mm
Balenie
kartónové etui
Balenie kapsule
Áno
Česká mincovna
Loading...