Zlatá investičná minca 1 oz Krugerrand - Südafrika stand

Zlatá investičná minca 1 oz Krugerrand - Südafrika stand

Stav skladu
január 2022
Cena
1 802,90 €
oslobodené od DPH
Na produkt nie je možné uplatniť zľavový poukaz.
Informujte sa ohľadom výkupu v našich kamenných predajniach. Zoznam našich predajní nájdete v sekcii kontakt.

Popis

Zlatá investičná minca Krugerrand bola razená od roku 1967 za účelom rozvoja juhoafrického trhu so zlatom. Názov mince vznikol zložením mena búrskeho politika a prezidenta Transvaalu Paula Krugera a názvu juhoafrickej meny rand. Je považovaná za prvú modernú investičný mincu a so 60 miliónmi razených kusov za zďaleka najlikvidnejšiu zlatú mincu na svete. Tieto mince sa stali celosvetovo najpopulárnejšími investičnými mincami. Na averze mincí je portrét Paula Krugera, zatiaľ čo reverznú stranu zdobí juhoafrický národný symbol, vzpínajúcí sa Springbok, africká gazela. Minca je dodávaná v kapsule, bez certifikátu.

Rýdzosť kovu je Au 916,67 a Cu 83,33.

Minca bez nominálnej hodnoty - podľa centrálnej banky Juhoafrickej republiky, je Krugerrand oficiálne platidlo. Nominálna hodnota vyplýva z pevne stanovenej hodnoty zlata obsiahnutého v minci, podľa aktuálnej ceny zlata na komoditnej burze, prevedenej do meny príslušnej krajiny. 

Fotografia pri produkte je len ilustračná, pri tejto mince negarantujeme motív a ročník emisie. V prípade vášho záujmu o určitý motív alebo ročník nás prosím kontaktujte.

Špecifikácia

Číslo
84023-650
Autor averzu
Otto Schultz
Autor reverzu
C.L.Steynberg
Číslovaná emisia
Nie
Certifikát
Nie
Materiál
Zlato
Rýdzosť
917 / 1000
Hmotnosť
33,93 g
Priemer
32,7 mm
Česká mincovna
Loading...