Strieborná uncová investičná minca Český lev 2023 selekt. pokov Au proof číslovaný

Strieborná uncová investičná minca Český lev 2023 selekt. pokov Au proof číslovaný

Stav skladu
Momentálne nedostupné
Dátum emisie
september 2023
Emisný náklad
1000 ks
Cena
79,00 €
vrátane DPH

Produkt si môžete zakúpiť aj priamo v predajniach Českej mincovne

Na produkt nie je možné uplatniť zľavový poukaz.

Český lev

České levy – investičné mince Českej mincovne – síce slúžia na uloženie peňažných prostriedkov do drahých kovov, ale ich prepracovaný reliéf láka rovnako každého, kto chce rozšíriť svoju numizmatickú zbierku alebo venovať výnimočný darček. Krásu striebornej mince s ročníkom 2023 zvýrazňuje selektívne pozlátenie.

Pretože investičné mince sú predovšetkým finančným nástrojom, ktorý za svoj život môže vystriedať veľké množstvo majiteľov, obvykle sa razia v tzv. kvalite štandard. Povrch takých razieb je matný, má dlhú životnosť a je odolný proti poškodeniu. Investičné mince Český lev sú však vďaka atraktívnemu vlasteneckému spracovaniu a nízkemu emisnému nákladu obľúbené aj medzi zberateľmi, ktorým urobí radosť špičková kvalita proof. Toto chúlostivé vyhotovenie, ktoré je v porovnaní so štandardom mnohonásobne náročnejšie na výrobu, sa vyznačuje atraktívnym kontrastom lesklých plôch a matných reliéfov. Ďalší kontrastný efekt sa docielil selektívnym pozlátením. Vybrané detaily mince sú precízne pokryté vrstvičkou zlata, ktorá striebornej razbe dodáva nevšedný vzhľad.

Reverznej strane mince dominuje český lev v netradične realistickom podaní, ktorý stráži pozlátenú  svätováclavskú korunu Averzná strana potom predkladá lipové ratolesti a orlicu, ktorá je syntézou svätováclavského, moravského a sliezskeho dravca. Autorom reliéfu je už tradične medailér Asamat Baltaev, DiS. Keďže mince Českej mincovne vychádzajú v licencii zahraničného emitenta, ktorým je ostrov Niue, ich averzná strana nesie jeho nevyhnutné atribúty – štátny znak, nominálnu hodnotu 2 DOLLARS (NZD) a rok emisie 2023.

Strieborná minca uložená do špeciálneho číslovaného balenia predstavuje prírastok do numizmatickej zbierky aj originálny a hodnotný darček – k promócii, ku svadbe, k narodeniu dieťaťa alebo len tak pre radosť…

Česká mincovňa má s výrobou investičných mincí (tzv. bullion coins) bohaté skúsenosti. Zlaté a strieborné mince Český lev razíme od roku 2017 a obľúbili si ich investori nielen v Českej republike a na Slovensku, ale aj v Maďarsku, Nemecku, Číne, Hongkongu, Južnej Kórei, Kanade či Spojených štátoch amerických. Do svojej ponuky si ich vyžiadal tiež najväčší online distribútor drahých kovov na svete. Jedným z dôvodov, prečo sa investičné mince Českej mincovne tak rýchlo zaradili po boku slávnych svetových náprotivkov (akými sú napríklad rakúski Wiener Philharmoniker, kanadský Maple Leaf, juhoafrický Krugerrand, americký Eagle, čínska Panda alebo austrálsky Kangaroo), je ich nízky emisný náklad. Kým investičné mince zahraničných mincovní sú razené rádovo v miliónoch kusov, emisný limit mincí razených v Českej republike sa počíta na stovky či tisíce. Táto skutočnosť zvyšuje potenciál zhodnotenia investície a pridáva jej zberateľský rozmer. Vďaka umeleckému spracovaniu potom mince skvele poslúžia aj ako originálny a hodnotný darček  k promócii, k svadbe, k narodeniu dieťaťa  alebo len tak pre radosť...

Špecifikácia

Zberateľská séria
Číslo
76389-751
Emitent
Niue
Nominálna hodnota
2 NZD
Autor averzu
Asamat Baltaev, DiS.
Autor reverzu
Asamat Baltaev, DiS.
Číslovaná emisia
Nie
Certifikát
Nie
Materiál
Striebro
Rýdzosť
999 / 1000
Hmotnosť
31,1 g
Priemer
37 mm
Balenie
Blister
Balenie kapsule
Áno
Česká mincovna
Loading...