Séria dvoch strieborných mincí Český lev a Orol 2023 stand

Séria dvoch strieborných mincí Český lev a Orol 2023 stand

Stav skladu
Vypredané
Dátum emisie
marec 2023
Emisný náklad
400 ks

Produkt si môžete zakúpiť aj priamo v predajniach Českej mincovne

Český lev 2023

Séria, ktorej celková hmotnosť má dve trojské unce rýdzeho striebra, obsahuje dve investičné mince Českej mincovne – Českého leva a Orla s ročníkom 2023.

Česká mincovňa má s výrobou investičných mincí (tzv. bullion coins) bohaté skúsenosti. Strieborné a zlaté mince Český lev, ktoré sa razia v Jablonci nad Nisou od roku 2017, si obľúbili investori nielen v Českej republike a na Slovensku, ale tiež v Maďarsku, Nemecku, Číne, Hongkongu, Južnej Kórei, Kanade či Spojených štátoch amerických. Do svojej ponuky si ich vyžiadal tiež najväčší online distribútor drahých kovov na svete. Jedným z dôvodov, prečo sa investičné mince Českej mincovne tak rýchlo zaradili po boku slávnych svetových náprotivkov, je ich nízky emisný náklad. Kým investičné mince zahraničných mincovní sú razené rádovo v miliónoch kusov, emisný limit mincí razených v Českej republike sa počíta na stovky či tisíce. Táto skutočnosť zvyšuje potenciál zhodnotenia investície a pridáva jej zberateľský rozmer. Vďaka umeleckému spracovaniu potom mince skvele poslúžia aj ako originálny a hodnotný darček – k promócii, k svadbe, k narodeniu dieťaťa  alebo len tak pre radosť... V roku 2020 Česká mincovňa otvorila kamennú pobočku v Bratislave a pri tejto príležitosti začala raziť ešte investičné mince s názvom Orol. Parametre a prednosti týchto razieb kopírujú České levy, ale líšia sa použitým motívom, ktorý je určený predovšetkým Slovákom.

Český lev: Reverznej strane dominuje česká heraldická šelma v netradične realistickom stvárnení so svätováclavskou korunou na hlave. Averzná strana potom predkladá lipové ratolesti a orlicu, ktorá je syntézou svätováclavského, moravského a sliezskeho dravca. Autorom reliéfu je medailér Asamat Baltaev, DiS.

Orol: Reverznej strane  mince dominuje letiaci orol skalný, ktorý je pánom Tatier, a pod ním sa týči veľkolepý horský vrchol Kriváň. Averzná strana je potom posiata ornamentmi čičmianskeho vzoru, ktorý je unikátnym doplnkom slovenskej ľudovej architektúry. Reliéf je dielom medailéra MgA. Martina Daška.

Pretože mince Českej mincovne vychádzajú v licencii zahraničného emitenta, ktorým je ostrov Niue, ich averzné strany nesú ešte jeho nevyhnutné atribúty – štátny znak, nominálnu hodnotu 2 DOLLARS (NZD) a rok emisie 2023.

Investuje múdro a štýlovo! V našej ponuke nájdete aj ďalšie varianty investičných mincí vyrobené zo striebra aj zlata. To vám umožní jednoducho regulovať, koľko finančných prostriedkov uložíte do drahých kovov.

Špecifikácia

Zberateľská séria
Číslo
76380-750
Emitent
Niue
Nominálna hodnota
2/2 NZD
Autor averzu
Asamat Baltaev, DiS.
Autor reverzu
Asamat Baltaev, DiS.
Číslovaná emisia
Nie
Certifikát
Áno
Materiál
Striebro
Rýdzosť
999 / 1000
Hmotnosť
62,2 g
Priemer
37 mm
Balenie
Drevené etui - svetlé drevo
Balenie kapsule
Áno
Česká mincovna
Loading...