Strieborná titulárna medaila - Mgr. s venovaním proof

Strieborná titulárna medaila - Mgr. s venovaním proof

Stav skladu
Do 14 dní
Dátum emisie
máj 2014
Cena
100,00 €
vrátane DPH

Produkt si môžete zakúpiť aj priamo v predajniach Českej mincovne

Na produkt nie je možné uplatniť zľavový poukaz.

Popis

„Gaudeamus igitur, Iuvenes dum sumus ..."

Radujme sa teda, kým sme mladí ... Hoci sa promócie môžu čerstvým absolventom univerzít zdať ako koniec jednej veľkej etapy, čoskoro zistia, že je to naopak začiatok etapy ďaleko náročnejšej a zodpovednejšej.

Vaše venovanie v lesku rýdzeho striebra titulárnej medaily Mgr. môže oznámiť čerstvým držiteľom či laureátkam titulu magister, ako ste pyšní na nich a ako veľa pre vás ich šťastie a úspech znamenajú.

Titul magister sa používa už od stredoveku, keď najprv označoval všeobecne univerzitného učiteľa. Skratku Mgr. si pred menom uvádzajú absolventi vysokých škôl po úspešnom zložení štátnych skúšok a obhajobe magisterskej diplomovej práce v niektorom z humanitných, prírodovedných, právnických, farmaceutických, bezpečnostných a tiež teologických odborov.

Medaila nesie na reverze portrét Jana Amosa Komenského stelesňujúceho dôležitosť vzdelanosti. Averz znázorňuje symboly zastupujúce jednotlivé odbory, ktoré vedú k získaniu vytúženého titulu Mgr. Návrh medaily pre Českú mincovňu pripravila Irena Hradecká, DiS.

Mladých právnikov zastupuje na medaily Diké, grécka bohyňa spravodlivosti držiaca meč a váhy. Ďalším jej obvyklým atribútom sú zaviazané oči vyjadrujúce známu slepú spravodlivosť.

Školská tabuľa s Janom Amos Komenským je motív, ktorý patrí tým, ktorí sa rozhodli svoj život zasvätiť pedagogike.

Prvkom, ktorý v motíve medaily reprezentuje odbory zaoberajúce sa farmáciou, je znak Českej lekárnickej komory - zelený kríž uprostred s miskou, z ktorej pije had. Miska patrí Hygiei , gréckej bohyni zdravia, čistoty a prevencie, had je potom symbolom liečenia.

Stoh obsiahlych kníh stvárnený na spodnej strane averzu odkazuje na ďalšie humanitné odbory, ktoré sa opierajú o tisíce hodín strávených štúdiom odborných zväzkov.

Ak nedokážete formulovať svoje pocity hrdosti, šťastia a dojatia, ktoré sa vo vás v súvislosti s takým úspechom oprávnene mieša, strieborná titulárna medaila Mgr. s venovaním to výstižne povie za vás.

Špecifikácia

Číslo
30937-721
Emitent
Česká mincovna
Autor averzu
Irena Hradecká, DiS.
Autor reverzu
Irena Hradecká, DiS.
Číslovaná emisia
Nie
Certifikát
Áno
Materiál
Striebro
Rýdzosť
999 / 1000
Hmotnosť
42 g
Priemer
50 mm
Balenie
Čierne kožené etui
Balenie kapsule
Áno
Česká mincovna
Loading...