Strieborná titulárna medaila - JUDr. proof

Strieborná titulárna medaila - JUDr. proof

Stav skladu
Skladom
Dátum emisie
máj 2014
Cena
92,00 €
vrátane DPH

Produkt si môžete zakúpiť aj priamo v predajniach Českej mincovne

Na produkt nie je možné uplatniť zľavový poukaz.

Popis

„Keby kráľ neúnavne netrestal tých, ktorých trestať má, silnejší by si piekli tých slabších ako ryby na ražni... Nikomu by nič nepatrilo a svet by bol hore nohami."

Táto definícia spravodlivosti z prvého tisícročia pred naším letopočtom pochádza z najstaršieho zákonníka, ktorý bol vydaný v Indii a stal známym ako Zákonník Manov .

Čerství absolventi právnických fakúlt stoja po ťažkých štúdiách ešte len na začiatku najväčšej skúšky - skúšky životnej. Odbor, ktorý si ako svoje povolanie zvolili, bude prinášať náročné okamihy, ale aj chvíle radosti. Podporte ich vôľu hodnotným darčekom - pamätnou medailou JUDr. z rýdzeho striebra od Českej mincovne. Tá im bude navždy pripomínať dôstojnosť právnickej profesie.

Návrhu striebornej medaily sa zhostila talentovaná výtvarníčka Irena Hradecká, DiS., ktorá vtlačila reverzu portrét učiteľa národov Jana Amosa Komenského pripomínajúceho dôležitosť ľudskej vzdelanosti. Pozadie averzu je tvorené nápismi JURIS UNIVERSI DOCTOR  a motívom Diké, gréckej bohyne spravodlivosti, v jej typickom vyobrazení, keď so šatkou cez oči rozhodne a nekompromisne drží váhy.

Diké bola dcérou najvyššieho boha Dia a bohyne Themidy. Kedykoľvek Zeus vynášal súdy, stáli pri ňom spoločne Diké s Themidou, ktorá mala na starosť zákonný poriadok. Obe bohyne potom ako ochrankyne práva svojou prítomnosťou po Diovom boku vyjadrovali významnú symboliku - že totiž spravodlivosť a zákonný poriadok nie sú totožné pojmy. Rimania oba tieto významy spájajú do jedinej bohyne spravodlivosti a práva, ktorá sa volá Justitia.

Pripomeňte čerstvým nositeľom titulu JUDr., ako veľmi vám záleží na tom, aby boli vo svojom profesijnom aj súkromnom živote úspešní a spokojní. Darujte im cennú striebornú pamätnú medailu od Českej mincovne.

Špecifikácia

Číslo
30936-721
Emitent
Česká mincovna
Autor averzu
Irena Hradecká, DiS.
Autor reverzu
Irena Hradecká, DiS.
Číslovaná emisia
Nie
Certifikát
Áno
Materiál
Striebro
Rýdzosť
999 / 1000
Hmotnosť
42 g
Priemer
50 mm
Balenie
Čierne kožené etui
Balenie kapsule
Áno
Česká mincovna
Loading...