Strieborná titulárna medaila - JUDr. s venovaním proof

Strieborná titulárna medaila - JUDr. s venovaním proof

Stav skladu
Do 14 dní
Dátum emisie
máj 2014
Cena
100,00 €
vrátane DPH

Produkt si môžete zakúpiť aj priamo v predajniach Českej mincovne

Na produkt nie je možné uplatniť zľavový poukaz.

Popis

„Nespravodlivosť na jednom mieste zemegule ohrozuje spravodlivosť na celom svete."
Martin Luther King

Doktor práv, teda JUDr., je akademická hodnosť, ktorou sa môžu hrdiť tí, ktorí po získaní magisterského titulu úspešne prešli náročným rigoróznym konaním.

Táto skratka však ukrýva tiež pevné rozhodnutie nestranne a svedomito ctiť právo a etiku svojho povolania, chrániť ľudské práva a zachovávať ústavné a iné zákony. Ak chcete oznámiť čerstvému JUDr., že si jeho voľbu veľmi vážite a že mu v jeho profesionálnom živote prajete veľa šťastia a úspechov, urobte tak krásnu pamätnou medailou z rýdzeho striebra s venovaním.

Strieborná titulárna medaila od Českej mincovne je remeselným skvostom, ktorého návrh pripravila mladá nadaná výtvarníčka Irena Hradecká, DiS . Tá na averze vyjadrila právnickú profesiu vyobrazením gréckej bohyne spravodlivosti Diké so šatkou cez oči a s váhami v ruke. Podklad lícovej strany je zdobený nápismi JURIS UNIVERSE DOCTOR. Na reverze je potom pripravený priestor na vaše osobné venovanie.

Diké bola dcérou najvyššieho boha Dia a bohyne Themidy. Kedykoľvek Zeus vynášal súdy, stáli pri ňom spoločne Diké s Themidou, ktorá mala na starosti zákonný poriadok. Obe bohyne potom ako ochrankyne práva svojou prítomnosťou po Diovom boku vyjadrovali významnú symboliku - že totiž spravodlivosť a zákonný poriadok nie sú totožné pojmy. Rimania oba tieto významy spájajú v jedinej bohyni spravodlivosti a práva, ktorá sa volá Justitia.

Slúžiť ľudstvu v mene spravodlivosti je náročná úloha, za ktorej prijatie patrí budúcim sudcom, advokátom, prokurátorom a notárom obrovská vďaka. Nič ju nevyjadrí vznešenejšie než strieborná pamätná medaila s osobným venovaním.

Špecifikácia

Číslo
30940-721
Emitent
Česká mincovna
Autor averzu
Irena Hradecká, DiS.
Autor reverzu
Irena Hradecká, DiS.
Číslovaná emisia
Nie
Certifikát
Áno
Materiál
Striebro
Rýdzosť
999 / 1000
Hmotnosť
42 g
Priemer
50 mm
Balenie
Čierne kožené etui
Balenie kapsule
Áno
Česká mincovna
Loading...