Strieborná titulárna medaila - Mgr.

Strieborná titulárna medaila - Mgr.

Stav skladu
Skladom
Dátum emisie
máj 2014
Cena
92,00 €
vrátane DPH

Produkt si môžete zakúpiť aj priamo v predajniach Českej mincovne

Na produkt nie je možné uplatniť zľavový poukaz.

Popis

„Quod bonum, felix , faustum , fortunatumque Evenia!"

... alebo Nech je to k dobru, šťastiu, blahu a zdaru! Tak znie preklad vety, ktorou dekan ukončuje slávnostnú promóciu absolventov. Slová, ktoré napĺňajú študentov radosťou a úľavou a ich blízkych potom obrovskou hrdosťou. Po rokoch intenzívnych štúdií totiž prišiel ten veľký okamih a z potomkov, zo súrodencov, z priateľov a druhov sa stali absolventi, ktorých mená budú navždy predchádzať tri čarovná písmená - Mgr.

Titul Mgr. pochádza z latinského slova magister, čo znamená majster či učiteľ. Po ukončení vysokoškolských štúdií ho získajú absolventi humanitných, prírodovedných, právnických, bezpečnostných, farmaceutických a teologických odborov. Prejavte svoju gratuláciu hodnotnou a elegantnou formou - striebornou titulárnou medailou Mgr. od Českej mincovne.

Medaila nesie na reverze portrét Jana Amosa Komenského stelesňujúceho dôležitosť vzdelanosti. Averz znázorňuje symboly zastupujúce jednotlivé odbory, ktoré vedú k získaniu vytúženého titulu Mgr. Návrh medaily pre Českú mincovňu pripravila Irena Hradecká, DiS.

Mladých právnikov zastupuje na medaily Diké, grécka bohyňa spravodlivosti držiaca meč a váhy. Ďalším jej obvyklým atribútom sú zaviazané oči vyjadrujúce známu slepú spravodlivosť.

Školská tabuľa s Janom Amos Komenským je motív, ktorý patrí tým, ktorí sa rozhodli svoj život zasvätiť pedagogike.

Prvkom, ktorý v motíve medaily reprezentuje odbory zaoberajúce sa farmáciou, je znak Českej lekárnickej komory - zelený kríž uprostred s miskou, z ktorej pije had. Miska patrí Hygiei , gréckej bohyni zdravie, čistoty a prevencie, had je potom symbolom liečenia.

Stoh obsiahlych kníh stvárnený na spodnej strane averzu odkazuje na ďalšie humanitné odbory, ktoré sa opierajú o tisíce hodín strávených štúdiom odborných zväzkov.

Úspešné zakončenie univerzitného štúdia si žiada výnimočnú poctu. Najlepšie ju vystihne cennou titulárnou medailou z rýdzeho striebra od Českej mincovne.

Špecifikácia

Číslo
30759-721
Emitent
Česká mincovna
Autor averzu
Irena Hradecká, DiS.
Autor reverzu
Irena Hradecká, DiS.
Číslovaná emisia
Nie
Certifikát
Áno
Materiál
Striebro
Rýdzosť
999 / 1000
Hmotnosť
42 g
Priemer
50 mm
Balenie
Čierne kožené etui
Balenie kapsule
Áno
Česká mincovna
Loading...