Strieborná minca Slečna Gvendolína proof

Strieborná minca Slečna Gvendolína proof

Stav skladu
Vypredané
Dátum emisie
jún 2019
Emisný náklad
600 ks
Na produkt nie je možné uplatniť zľavový poukaz.

Popis

Lienka slečna Gvendolína je preslávená svojou márnivosťou. Na jednej striebornej minci zo zberateľskej minisérie Českej mincovne sa síce už objavila, a to po boku Ferda Mravca, ale bolo jej to málo. Vymohla si preto svoju vlastnú emisiu.

Slovo lienka znie zdrobnene a roztomilo a dalo by sa usudzovať, že rozprávková postavička s takýmto pomenovaním bude vľúdna a milá. Opak je, bohužiaľ, pravdou. S dobrosrdečným mravcom má chrobačia slečna spoločné len čierne bodky. Je síce krásna, ale aj namyslená, nevďačná, ufňukaná, vypočítavá a ako sa ukáže neskôr, veľmi klame. Za všetkých okolností musí byť stredobodom pozornosti, a nie je preto divu, že obdiv pracovitého nápadníka jej robí dobre - o to viac, keď pre ňu Ferdo skrotí lúčneho koníka a vyrobí luxusný koč. Mravec sa od nej však vďaky nedočká, a keď ju priateľsky potľapká po chrbte, Lienka na neho zavolá ucholačiu políciu... V ďalších príbehoch sa Ondřej Sekora   rozhodol, že svoju hrdinku polepší - stále je parádnica, ale snaží sa byť dobrá a Ferdovi dokonca niekoľkokrát pomôže.

Veselá lienka Slečna Gvendolína, ktorá sa svoj úsmev snaží zakryť dlaňou, dominuje reverznej strane mince z ateliéru medailérky Ireny Hradeckej, DiS. Averzná strana potom predkladá nevyhnutné náležitosti ostrova Niue , ktorého zahraničná licencia Českej mincovni umožňuje raziť vlastné pamätné mince - sú nimi meno a portrét kráľovnej Alžbety II., rok emisie 2019 a nominálna hodnota 1 DOLLAR (NZD).

Mincu s lienkou Slečnou Gvendolínou si môžete uložiť do zberateľského albumu, ktorý bol súčasťou Ferdovej striebornej mince.

Špecifikácia

Zberateľská séria
Číslo
75467-711
Emitent
Niue
Nominálna hodnota
1 NZD
Autor averzu
Irena Hradecká, DiS.
Autor reverzu
Irena Hradecká, DiS.
Číslovaná emisia
Nie
Certifikát
Áno
Materiál
Striebro
Rýdzosť
999 / 1000
Hmotnosť
10 g
Priemer
30 mm
Balenie
Strieborné papierové etui
Balenie kapsule
Áno
Česká mincovna
Loading...