Strieborná minca HRH The Prince Philip 2021 UK £5 proof

Strieborná minca HRH The Prince Philip 2021 UK £5 proof

Stav skladu
Skladom
Dátum emisie
jún 2021
Emisný náklad
6000 ks
Cena
148,63 €
vrátane DPH
Na produkt nie je možné uplatniť zľavový poukaz.

Popis

Strieborná minca britskej mincovne The Royal Mint mala pôvodne vyjsť pri príležitosti 100. narodenín princa Philipa. Pretože sa vojvoda z Edinburghu tohto životného jubilea nakoniec nedožil, minca sa stala smútočnou spomienkou.

Kráľovná Alžbeta II.
je najdlhšie vládnucim panovníkom sediacim na tróne v dejinách Veľkej Británie, najstarším monarchom sveta a najdlhšie vládnucou ženou v zaznamenanej histórii celej planéty. Svoju ríšu vedie už 69 rokov a po celý ten čas jej po boku verne a oddane stál jej manžel – princ Philip. „Je mojou životnou oporou a jediným človekom, ktorý sa ku mne správa ako k ľudskej bytosti,“ nechala sa počuť kráľovná Alžbeta II. Keď Jeho kráľovská Výsosť vojvoda z Edinburghu v roku 2021 vydýchol naposledy, kráľovná zostala sama. Spomienka na muža, ktorý svojimi prostorekými postrehmi a bonmotmi bavil celý svet, však zostáva…

Reverzná strana predstavuje verný portrét princa Philipa z profilu. Výtvarník Ian Rank-Broadley sa s princom osobne stretol, keď mu sedel modelom. Anglické opisy uvádzajú životné letopočty 1921 – 2021 a celý titul HRH THE PRINCE PHILIP, DUKE OF EDINBURGH. Averzná strana mince je potom venovaná atribútom emitenta – t. j. portrétu kráľovnej Alžbety II., textu ELIZABETH II D G REG F D (Alžbeta II., z Božej milosti kráľovná, ochrankyňa viery), a letopočtu emisie 2021 a nominálnej hodnote 5 POUNDS (GBP).

Strieborná minca je uložená do elegantnej škatuľky.

Špecifikácia

Číslo
84445-751
Číslovaná emisia
Nie
Certifikát
Áno
Materiál
Striebro
Rýdzosť
925 / 1000
Hmotnosť
28,28 g
Priemer
38,61 mm
Česká mincovna
Loading...