Strieborná minca 1 Oz 2 NZD Harry Potter 2023 Buckbeak

Strieborná minca 1 Oz 2 NZD Harry Potter 2023 Buckbeak

Stav skladu
Skladom
Dátum emisie
júl 2023
Emisný náklad
2000 ks
Cena
120,50 €
vrátane DPH

Produkt si môžete zakúpiť aj priamo v predajniach Českej mincovne

Na produkt nie je možné uplatniť zľavový poukaz.

Popis

Na druhej striebornej minci z cyklu, ktorý predstavuje čarovné tvory zo sveta Harryho Pottera, nájdete hipogryfa Hrdozobca.

V tele hipogryfa sa snúbia rysy orla a koňa – má orliu hlavu, krk, krídla a pazúry a konský trup, zadné nohy a chvost. Aj jeho charakter je výsledkom kombinácie oboch týchto zvierat – je bystrý a silný a vďaka tomu je vládcom nad nebom a zemou. Ako dáva tušiť jeho hrozivý zobák, ide o mäsožravca, a pokiaľ nie je skrotený, pre človeka predstavuje smrteľné nebezpečenstvo. Chovom hipogryfov sa zaoberajú len skúsení čarodejníci, ktorí dobre vedia, ako k nim pristupovať. Ide o veľmi hrdé stvorenia, ktoré sa ľahko urazia a rozhnevajú. Aby si ich chovateľ získal, musí im preukázať úctu – pokiaľ sa im neukloní, nenechá ich urobiť prvý krok a nebude sa im pozerať do očí, je s ním zle. Hneď ako čarodejník a hipogryf nadviažu puto, zrodí sa priateľstvo na život a na smrť. Presvedčil sa o tom Harry Potter, ktorý si získal dôveru rokfortského hipogryfa menom Hrdozobec…

Reverzná strana netradičnej obdĺžnikovej mince predkladá letiaceho hipogryfa Hrdozobca. Reliéfne spracovaný tvor je obklopený kolorovanými mrakmi. Dekoratívny portál, ktorý lemuje obvod mince, je dozdobený fialovými šatónmi. Averz je potom venovaný nevyhnutným atribútom emitenta, ktorým je ostrov Niue – teda štátnemu znaku, nominálnej hodnote TWO DOLLARS (NZD) a roku emisie 2023. Mincu v oficiálnej filmovej licencii vyrazil tím Novozélandskej mincovne.

Neoddeliteľnou súčasťou emisie je elegantné etui.

Špecifikácia

Číslo
84522-718
Číslovaná emisia
Nie
Certifikát
Áno
Materiál
Striebro
Kolorovaná
Áno
Kamienky
Áno
Rýdzosť
999 / 1000
Hmotnosť
31,1 g
Rozmer
53 x 36 mm
Balenie
kartónové etui
Česká mincovna
Loading...