Strieborná medaila ovál Znamenie zverokruhu - Lev proof

Strieborná medaila ovál Znamenie zverokruhu - Lev proof

Stav skladu
Skladom
Dátum emisie
júl 2024
Cena
80,00 €
vrátane DPH

Produkt si môžete zakúpiť aj priamo v predajniach Českej mincovne

Na produkt nie je možné uplatniť zľavový poukaz.

Znamenia zverokruhu

Strieborná medaila Českej mincovne z darčekovej série s motívmi 12 znamení zverokruhu sa stane nielen krásnym, ale aj hodnotným talizmanom pre každého, kto sa narodil v znamení Leva.

Súhvezdie Leva svojím tvarom pripomína ležiaceho kráľa zvierat – a nie hocijakého. Lev na oblohe žiari ako pamiatka na udatného Herkula a na prvú z jeho legendárnych dvanástich úloh, ktorá spočívala v ulovení nebezpečnej a neporaziteľnej šelmy. Okrem súhvezdia vládne Levom v ľudskej podobe ešte jedno nebeské teleso – samotné Slnko. Rovnako ako je najjasnejšia hviezda stredom našej slnečnej sústavy, bývajú Levi stredom pozornosti. Podobne ako ich zvierací menovci sú dominantnými stvoreniami, ktoré chcú za všetkých okolností víťaziť. Sú spoločenskí a charizmatickí, ale ľahko môžu podľahnúť pýche a domýšľavosti.

Medaila netradičného oválneho tvaru nesie na averznej strane kolorované vyobrazenie Leva. Ako predloha pre kolorovanie neboli použité fotografie alebo počítačová grafika – medailér Asamat Baltaev, DiS., vytvoril originálnu akvarelovú maľbu. Reliéf v pozadí predkladá disk s tuctom znamení zverokruhu a kompozíciu dotvára ešte latinský opis LEO s príslušným astrologickým symbolom. Hviezdne symboly jednotlivých znamení nájdete aj na reverznej strane medaily, ktorá je spoločná pre celú sériu.

Medaila je uložená do elegantnej škatuľky.

Špecifikácia

Zberateľská séria
Číslo
32013-718
Emitent
Česká mincovna
Autor averzu
Asamat Baltaev, DiS.
Autor reverzu
Asamat Baltaev, DiS.
Číslovaná emisia
Nie
Certifikát
Áno
Materiál
Striebro
Kolorovaná
Áno
Rýdzosť
999 / 1000
Hmotnosť
31,1 g
Priemer
45,3x30,3 mm
Balenie
Čierne kožené etui
Balenie kapsule
Áno
Česká mincovna
Loading...