Strieborná medaila ovál Znamenie zverokruhu - Býk proof

Strieborná medaila ovál Znamenie zverokruhu - Býk proof

Stav skladu
Skladom
Dátum emisie
apríl 2024
Cena
83,00 €
vrátane DPH

Produkt si môžete zakúpiť aj priamo v predajniach Českej mincovne

Na produkt nie je možné uplatniť zľavový poukaz.

Znamenia zverokruhu

Strieborná medaila Českej mincovne z darčekovej série s motívmi 12 znamení zverokruhu sa stane nielen krásnym, ale aj hodnotným talizmanom pre každého, kto sa narodil v znamení Býka.

Súhvezdie Býka dostalo názov podľa starej gréckej povesti o princeznej Európe, ktorá svojou mimoriadnou krásou očarovala aj samotného Dia. Vládca bohov sa potom ľstivo premenil na bieleho býka, aby mohol krásku uniesť a mať len pre seba… Rovnako ako bájnej princeznej sú ľuďom, ktorí sa narodili v znamení Býka, vlastné pôvab, vycibrený vkus, romantika a zmyselnosť. Často lipnú na materiálnej stránke vecí, a radi sa preto obklopujú krásnymi predmetmi. Niet divu – ich životy totiž ovplyvňuje planéta Venuša, pomenovaná po rímskej bohyni krásy, lásky, jari a znovuzrodenia. Ďalšími vlastnosťami Býkov v ľudskej podobe bývajú stálosť a realizmus, ktorý však môže prerásť do tvrdohlavosti.

Medaila netradičného oválneho tvaru nesie na averznej strane kolorované vyobrazenie Býka. Ako predloha pre kolorovanie neboli použité fotografie alebo počítačová grafika – medailér Asamat Baltaev, DiS., vytvoril originálnu akvarelovú maľbu. Reliéf v pozadí predkladá disk s tuctom znamení zverokruhu a kompozíciu dotvára ešte latinský opis TAURUS s príslušným astrologickým symbolom. Hviezdne symboly jednotlivých znamení nájdete aj na reverznej strane medaily, ktorá je spoločná pre celú sériu.

Medaila je uložená do elegantnej škatuľky.

Špecifikácia

Zberateľská séria
Číslo
31996-718
Emitent
Česká mincovna
Autor averzu
Asamat Baltaev, DiS.
Autor reverzu
Asamat Baltaev, DiS.
Číslovaná emisia
Nie
Certifikát
Áno
Materiál
Striebro
Kolorovaná
Áno
Rýdzosť
999 / 1000
Hmotnosť
31,1 g
Priemer
45,3x30,3 mm
Balenie
Čierne kožené etui
Balenie kapsule
Áno
Česká mincovna
Loading...