Strieborná medaila Olympijské hry v Pekingu 2022 proof

Strieborná medaila Olympijské hry v Pekingu 2022 proof

Stav skladu
Skladom
Dátum emisie
február 2022
Emisný náklad
1000 ks
Cena
52,00 €
vrátane DPH

Produkt si môžete zakúpiť aj priamo v predajniach Českej mincovne

Na produkt nie je možné uplatniť zľavový poukaz.

Peking 2022

Dvadsiateštvrté zimné olympijské hry, ktoré privítajú 2892 športovcov v 15 športoch, sa konajú vo februári 2022 – pre koronavírusovú pandémiu len pol roka po skončení letných olympijských hier. Ako pamiatka na veľkolepú športovú udalosť, ktorú hostí čínsky Peking, vznikli tradičné strieborné medaily Českej mincovne.

V Pekingu sa v roku 2008 konali letné olympijské hry a o štrnásť rokov neskôr sa športový sviatok do čínskeho hlavného mesta vracia – tentoraz však v zimnej podobe.
Peking sa tak stane vôbec prvou metropolou v dejinách, ktorá hostila letnú aj zimnú olympiádu. Športoví fanúšikovia poznajú staré známe areály aj celkom nové športoviská. Slávnostné ceremoniály sa opäť odohrajú v majestátnom Vtáčom hniezde. Vodná kocka, ktorá v lete hostila plavecké športy, sa pre turnaj v curlingu premení na ľadovú kocku. Pre rýchlokorčuliarov bola vybudovaná pútavá hala, ktorej tvar pripomína stužku. Súťaže v big air sa budú konať v priestoroch niekdajšej továrne, ktorej chladiarenské veže poslúžia ako pozadie pre videošou.

Na averznej strane striebornej razby, ktorá je dielom medailéra
MgA. Martina Daška, nájdete vyobrazenie Vtáčieho hniezda – teda Pekinského národného štadiónu. Reverzná strana je potom venovaná Českému olympijskému výboru, ktorý je už tradične partnerom Českej mincovne, a predkladá českú vlajku s českým levom.

Emisný náklad má
len 1000 kusov.

Špecifikácia

Číslo
31817-721
Emitent
Česká mincovna
Autor averzu
MgA. Martin Dašek
Autor reverzu
MgA. Martin Dašek
Číslovaná emisia
Nie
Certifikát
Áno
Materiál
Striebro
Rýdzosť
999 / 1000
Hmotnosť
16 g
Priemer
34 mm
Balenie
Čierne kožené etui
Balenie kapsule
Áno
Česká mincovna
Loading...