Strieborná investičná minca 1 oz Rok byvola 2021 proof

Strieborná investičná minca 1 oz Rok byvola 2021 proof

Stav skladu
Vypredané
Cena
43,00 €
vrátane DPH

Produkt si môžete zakúpiť aj priamo v predajniach Českej mincovne

Na produkt nie je možné uplatniť zľavový poukaz.

Popis

Austrálska mincovňa The Perth Mint pokračuje v sérii investičných mincí s motívmi východného zverokruhu. Strieborná minca s hmotnosťou jednej trojskej unce je venovaná roku 2021, ktorý je rokom byvola.

Východný zverokruh, ktorý je známy tiež ako čínsky, obsahuje dvanásť znamení – dvanásť zvierat, ktoré predstavujú dvanásť temperamentov s pozitívnymi aj negatívnymi rysmi. Na rozdiel od klasického horoskopu, na ktorý sme zvyknutí v Európe, patrí každému z týchto znamení celý jeden rok a len čo sa všetky zvieratá vystriedajú, dvanásťročný cyklus sa začína nanovo... Rok 2021 je zasvätený druhému zvieraťu čínskeho zverokruhu – byvolovi. Prečo práve tomuto turovi? Legenda hovorí o nefritovom cisárovi, ktorý vládol nebesiam a hľadal niekoho, kto by strážil jeho palác. O priazeň cisára sa uchádzalo dvanásť zvierat – potkan, byvol, tiger, zajac, drak, had, kôň, koza, opica, kohút, pes a prasa. O ich postavení v paláci mali rozhodnúť veľké preteky. Silný byvol bol favoritom, ale netušil, že sa mu na chrbte usadil prefíkaný potkan, ktorý tesne pred cieľom zoskočil a pripravil ho o víťazstvo... Ľudia, ktorí sa narodili pod byvolovým vplyvom, sú verní, obetaví, oddaní a rodinne založení. Vážia si tradície, nemajú radi zmeny a preferujú svoje pohodlie. Žijú v pokoji a mieri, ale hneď ako ich niekto rozzúri, zle pochodia...

Reverzná strana striebornej mince predstavuje majestátneho byvola, ktorého sprevádza hravé teľa. Kompozíciu dopĺňajú nápisy v čínštine a angličtine a rok 2021. Averzná strana mince patrí bezo zvyšku atribútom emitenta, ktorým je Austrália – nesie meno a portrét kráľovnej Alžbety II. a nominálnu hodnotu 1 DOLLAR (AUD). Podoba minca je dielom dizajnérky perthskej mincovne Ing Ing Jong.

Strieborná minca predstavuje hodnotnú investíciu, ale aj atraktívny darček – napríklad k narodeniu dieťaťa.

Špecifikácia

Číslo
84326-751
Číslovaná emisia
Nie
Certifikát
Nie
Materiál
Striebro
Rýdzosť
999 / 1000
Hmotnosť
31,1 g
Priemer
45,6 mm
Balenie kapsule
Áno
Česká mincovna
Loading...