Strieborná "coin note" Star Wars VII 2019 - Poe Dameron

Strieborná "coin note" Star Wars VII 2019 - Poe Dameron

Stav skladu
Skladom
Dátum emisie
január 2019
Emisný náklad
50000 ks
Cena
54,00 €
vrátane DPH

Produkt si môžete zakúpiť aj priamo v predajniach Českej mincovne

Na produkt nie je možné uplatniť zľavový poukaz.

Popis

Siedma epizóda Hviezdnych vojen s podtitulom Sila sa prebúdza začala novú kapitolu zbožňovanej filmovej ságy. Jej postavy, medzi ktorými nechýba Poe Dameron, sa objavujú na špeciálnych minciach v podobe bankoviek vyrobených zo striebra.

Nová republika,
ktorá sa zrodila po pádu Impéria, je síce mierumilovná, ale to neznamená, že by bola bezbranná. Jej najobávanejší prostriedok sebaobrany tvoria jednomiestne stíhačky X-Wing, ktoré v Galaktickej občianskej vojne boli známe ako ničitelia Hviezdy smrti. Ani tá najdokonalejšia vesmírna loď však nie je ničím bez prvotriedneho pilota, akým je stíhacie eso Poe Dameron. Aj keď jeho sebavedomie môže hraničiť s aroganciou, lepšieho spolubojovníka by ste v bitke hľadali len ťažko…

Na reverznej strane „bankovky“, ktorá vznikla v 
Novozélandskej mincovni, je Poe Dameron  vyobrazený hneď dvakrát – prvý portrét (s detailným záberom na tvár) je kolorovaný a druhý (v spoločnosti droida BB-8) má podobu rytiny. V reliéfe sa vyníma ešte insígnia Odboja Novej republiky. Averz potom nesie nevyhnutné atribúty emitenta, ktorým je ostrov Niue - teda meno a portrét kráľovnej Alžbety II., nominálnu hodnotu ONE DOLLAR (NZD) a rok emisie 2019.

Kompletnú zbierku mincí „coin note“ si môžete uložiť zberateľskom albume, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou mince venovanej Rey.

Špecifikácia

Číslo
84340-799
Číslovaná emisia
Nie
Certifikát
Nie
Materiál
Striebro
Kolorovaná
Áno
Rýdzosť
999 / 1000
Hmotnosť
5 g
Rozmer
150 x 70 mm
Balenie
Blister
Česká mincovna
Loading...