Slov. minca 2 EUR Erasmus program - 35.výročie, etue, proof

Slov. minca 2 EUR Erasmus program - 35.výročie, etue, proof

Stav skladu
Momentálne nedostupné
Emisný náklad
5000 ks
Cena
99,00 €
vrátane DPH

Produkt si môžete zakúpiť aj priamo v predajniach Českej mincovne

Na produkt nie je možné uplatniť zľavový poukaz.

Popis

V roku 2022 uplynulo 35 rokov od chvíle, keď bol spustený obľúbený vzdelávací program Erasmus. Toto výročie pripomína slovenská pamätná minca vyrazená v kvalite proof.

V rámci programu Európskej únie s názvom Erasmus, ktorý od roku 1987 združuje európske univerzity a podporuje študentské výmeny, môžu vysokoškoláci odcestovať do cudziny a získať cenné životné skúsenosti. Zvýšia tak svoje vyhliadky na uplatnenie na globálnom pracovnom trhu, prehĺbia znalosť cudzieho jazyka, nadobudnú sebadôveru, získajú nezávislosť, budú cestovať, baviť sa, zoznámia sa s novými ľuďmi a spoznajú iné kultúry… Program bol pomenovaný na počesť Erazma Rotterdamského – holandského renesančného mysliteľa a predstaviteľa humanizmu. Slovo Erasmus je však taj výstižnou skratkou popisného názvu programu, ktorý znie „European Region Action Scheme for the Mobility of University Students“ – teda „Akčný program európskeho regiónu pre mobilitu študentov vysokých škôl“.

Averznej strane mince, ktorá je dielom francúzskeho rytca Joaquina Jimeneza, dominuje polopostava Erazma Rotterdamského inšpirovaná historickou maľbou. Lúče na pozadí symbolizujú celoeurópsku výmenu myšlienok. Reverzná strana potom predstavuje všetky náležitosti platnej mince s nominálnou hodnotou 2 €.

Minca vyrazená v špičkovej kvalite je uložená do elegantnej škatuľky.

Každý klient si môže rezervovať maximálne 1 kus produktu.

Špecifikácia

Číslo
85081-811
Autor averzu
Branislav Ronai
Autor reverzu
Branislav Ronai
Číslovaná emisia
Nie
Certifikát
Nie
Materiál
Meď
Rýdzosť
750 / 1000
Hmotnosť
8,5 g
Priemer
25,75 mm
Balenie
červené koženkové etui
Česká mincovna
Loading...