Sada slov. euromincí 2022 program Erasmus stand

Sada slov. euromincí 2022 program Erasmus stand

Stav skladu
Skladom
Dátum emisie
jún 2022
Emisný náklad
2000 ks
Cena
30,00 €
vrátane DPH

Produkt si môžete zakúpiť aj priamo v predajniach Českej mincovne

Na produkt nie je možné uplatniť zľavový poukaz.

Popis

Séria slovenských obežných mincí s ročníkom 2022 pripomína 35. výročie obľúbeného vzdelávacieho programu s názvom Erasmus.

Mnoho mladých ľudí sníva o štúdiu v zahraničí a Európska únia sa im rozhodla tento sen splniť. V rámci programu Erasmus, ktorý od roku 1987 združuje európske univerzity a podporuje študentské výmeny, môžu vysokoškoláci odcestovať do cudziny a získať cenné životné skúsenosti – zvýšiť svoje vyhliadky na uplatnenie na globálnom pracovnom trhu, prehĺbiť znalosť cudzieho jazyka, nadobudnúť sebadôveru, získať nezávislosť, cestovať, baviť sa, zoznámiť sa s novými ľuďmi a spoznať iné kultúry. Moderný program kladie silný dôraz na otázky sociálneho začleňovania, zameriava sa na zelenú a digitálnu transformáciu a podporuje účasť mladých ľudí na demokratickom procese.

V ucelenej sérii nájdete všetky platné obežné euromince, ktoré v roku 2022 vydala Národná banka Slovenska a vyrazila slovenská Mincovňa Kremnica. Ide o nominálne hodnoty 1, 2, 5, 10, 20 a 50 c a 1 a 2 €, ktoré sú doplnené pamätnou dvojeurovou mincou s motívom programu Erasmus.

Komplet je uložený do špeciálneho blistra s prebalom.

Špecifikácia

Číslo
84459-080
Nominálna hodnota
3,88 EUR
Číslovaná emisia
Nie
Certifikát
Áno
Materiál
Ostatní
Rýdzosť
0 / 1000
Hmotnosť
1,5 g
Balenie
Plexi obal
Česká mincovna
Loading...