Sada 29 mincí 50p London 2012 sports collection stand s pamätným žetónom

Sada 29 mincí 50p London 2012 sports collection stand s pamätným žetónom

Stav skladu
Vypredané
Cena
108,00 €
vrátane DPH

Produkt si môžete zakúpiť aj priamo v predajniach Českej mincovne

Na produkt nie je možné uplatniť zľavový poukaz.

Popis

Tridsiate letné olympijské hry sa konali v roku 2012 v Londýne. Veľkolepú športovú udalosť neprehliadla britská mincovňa The Royal Mint, ktorá vyrazila kolekciu 29 pamätných mincí.

Londýn
sa stal prvým mestom v novodobých olympijských dejinách, v ktorom sa hry uskutočnili trikrát – po prvýkrát to bolo v roku 1908, po druhýkrát v roku 1948 a po tretíkrát v roku 2012. Atletika, bedminton, basketbal, boccia, box, cyklistika, futbal, goalball, gymnastika, hádzaná, jachting, jazdectvo, džudo, kanoistika, lukostreľba, moderný päťboj, pozemný hokej, rugby na vozíku, stolný tenis, športová streľba, šerm, taekwondo, tenis, triatlon, veslovanie, vodné športy, volejbal, vzpieranie, zápasenie – všetky tieto olympijské a paralympijské športy vyobrazila Kráľovská mincovňa na minciach, ktorých podoba vzišla z verejnej výtvarnej súťaže, do ktorej bolo prihlásených cez 30-tisíc návrhov.

Každá z 29 mincí predstavuje výjav z iného športu. Kompozíciu reverzných strán dotvára ešte nominálna hodnota 50 PENCE (GBP). Averzná strana, ktorá je pre všetky mince spoločná, potom nesie nevyhnutné atribúty emitenta, medzi ktoré patrí portrét kráľovnej Alžbety II.

Každá minca je zasadená do zberateľskej karty. Komplet kariet je uložený do praktického albumu plného zaujímavostí o olympijských hrách (v anglickom jazyku). Posledným dielikom numizmatickej skladačky je pamätný žetón, ktorému dominuje britská vlajka.

Špecifikácia

Číslo
85048-810
Autor reverzu
I.R.Broadley
Číslovaná emisia
Nie
Certifikát
Nie
Materiál
CuNi
Rýdzosť
0 / 1000
Hmotnosť
240 g
Balenie
album s blistery
Česká mincovna
Loading...