Pamätná minca Princ Philip 2021 UK brilliant

Pamätná minca Princ Philip 2021 UK brilliant

Stav skladu
Skladom v predajni
Dátum emisie
jún 2021
Cena
19,20 €
vrátane DPH

Produkt si môžete zakúpiť aj priamo v predajniach Českej mincovne

Na produkt nie je možné uplatniť zľavový poukaz.

Popis

Vydanie pamätnej mince britskej mincovne The Royal Mint bolo naplánované pri príležitosti 100. narodenín princa Philipa. Pretože sa vojvoda z Edinburghu tohto životného jubilea nakoniec nedožil, minca sa stala smútočnou spomienkou.

Kráľovná Alžbeta II.
je najdlhšie vládnucim panovníkom sediacim na tróne v dejinách Veľkej Británie, najstarším monarchom sveta a najdlhšie vládnucou ženou v zaznamenanej histórii celej planéty. Svoju ríšu vedie už 69 rokov a po celý ten čas jej po boku verne a oddane stál jej manžel – princ Philip. „Je mojou životnou oporou a jediným človekom, ktorý sa ku mne správa ako k ľudskej bytosti,“ nechala sa počuť kráľovná Alžbeta II. Keď Jeho kráľovská Výsosť vojvoda z Edinburghu v roku 2021 vydýchol naposledy, kráľovná zostala sama. Spomienka na muža, ktorý svojimi prostorekými postrehmi a bonmotmi bavil celý svet, však zostáva…

Reverzná strana predstavuje verný portrét princa Philipa z profilu. Výtvarník Ian Rank-Broadley sa s princom osobne stretol, keď mu sedel modelom. Anglické opisy uvádzajú životné letopočty 1921 – 2021 a celý titul HRH THE PRINCE PHILIP, DUKE OF EDINBURGH. Averzná strana mince je potom venovaná atribútom emitenta – t. j. portrétu kráľovnej Alžbety II., textu ELIZABETH II D G REG F D (Alžbeta II., z Božej milosti kráľovná, ochrankyňa viery), a letopočtu emisie 2021 a nominálnej hodnote 5 POUNDS (GBP).

Pamätná minca vyrazená z bežných kovov a spolu s pamätnými známkami je uložená do špeciálneho balenia, ktoré slovom a obrazom približuje život princa Philipa (v anglickom jazyku).

Špecifikácia

Číslo
84444-150
Číslovaná emisia
Nie
Certifikát
Nie
Materiál
CuNi
Rýdzosť
0 / 1000
Hmotnosť
28,28 g
Priemer
38,61 mm
Česká mincovna
Loading...