Originálny klenot na tému Zima

Originálny klenot na tému Zima

Stav skladu
Skladom
Dátum emisie
február 2015
Emisný náklad
10 ks
Cena
16 290,00 €
vrátane DPH

Produkt si môžete zakúpiť aj priamo v predajniach Českej mincovne

Popis

Zimu sme si tento rok príliš neužili. Chýba vám lesk ľadu a krehkosť snehových vločiek? Potom pre vás máme niečo špeciálne!

V jedinečnom zimnom klenote, pri ktorého tvorbe sme sa inšpirovali preslávenými Fabergého vajcami, sa spájajú drahé kovy a drahé kamene. Pôvabný je nielen navonok. Vnútri schránky sa ukrýva prekvapenie v podobe pamätnej mince.

Nečakajte a podľahnite vábeniu luxusu! Máte poslednú príležitosť vzdať hold klenotníckym majstrom minulosti, ktorých um v ľuďoch dodnes vzbudzuje obdiv a túžbu…

 

 

Zažite luxus cárskeho dvora

Jedinečný klenot vznikol pri príležitosti 200. výročia narodenia Gustava Fabergého, ktorý bol zakladateľom svetovo preslávenej klenotníckej dynastie. Tá sa v 19. storočí preslávila výrobou šperkov, ktoré vyrážali dych, v podobe veľkonočných vajíčok, ktoré si žiadal ruský cársky dvor.

„Klenotník je len tovarišom majstra menom príroda. Mojou úlohou je zachytiť krásu prírody prostredníctvom šperku,“ hovorí Alexander Belov, ktorý je považovaný za jedného z najlepších klenotníkov pôsobiacich v Česku. Rozprávkovú zimnú schránku zhotovil pre Českú mincovňu z bieleho zlata, ktoré posádzal desiatkami drahých kameňov – prírodnými diamantmi, zafírmi a topásmi.

Zlatá minca Českej mincovne, ktorá sa ukrýva vnútri prepychovej schránky, je dielom medailéra Asamata Baltaeva, DiS. Drobné plastiky z jeho ateliéru patria k najžiadanejším v Česku. Zatiaľ čo reverzná strana razby nesie verný portrét Gustava Fabergého, na averznej strane nájdete vyobrazenie Fabergého vajca doplnené atribútmi ostrova Niue, ktorý je emitentom mince. Medzi tieto náležitosti patrí portrét a meno kráľovnej Alžbety II. a nominálna hodnota 50 DOLLARS (NZD).

 

 

Na podstavci každého klenotu a na hrane každej mince nájdete identické, ručne vyhotovené číslo.

Celok je uložený do luxusného dreveného etui, ktoré váš poklad spoľahlivo ochráni.

Dokladom o pôvode a pravosti použitých materiálov sú priložené certifikáty. Ich ukážku nájdete v galérii fotografií.

K certifikátu klenotu sú pripojené ešte certifikáty drahých kameňov. Každý klenot je unikátom, a presné špecifikácie jednotlivých exemplárov sa preto mierne líšia.

Certifikát mince je vytlačený na ručne vyrábanom papieri. Spolu s litografickým portrétom Gustava Fabergého, ktorý je dielom akademického maliara Miroslava Houště, je uložený do červených zamatových dosiek.

Špecifikácia

Číslo
75086-611
Emitent
Niue
Autor averzu
Alexander Belov
Číslovaná emisia
Áno
Certifikát
Áno
Materiál
Zlato
Rýdzosť
750 / 1000
Priemer
55 mm
Česká mincovna
Loading...