Investičná zlatá tehla 31,1 g - Argor Heraeus - Rok Draka

Investičná zlatá tehla 31,1 g - Argor Heraeus - Rok Draka

Stav skladu
Skladom v predajni
Cena
2 301,30 €
oslobodené od DPH

Produkt si môžete zakúpiť aj priamo v predajniach Českej mincovne

Na produkt nie je možné uplatniť zľavový poukaz.
Orientačná výkupná cena produktu je 1 956,11 €. Výkup prebieha podľa pravidiel výkupu.

Popis

Aj investičná tehlička môže byť krásna! Dôkazom je uncový zlatý zliatok z limitovanej edície inšpirovanej čínskym zverokruhom. Jeho motívom je drak, ktorý je tradičným znamením pre rok 2024.

Z jednej strany tehlička vyzerá ako klasický investičný zliatok – nesie logo spoločnosti Argor-‍Heraeus, hmotnosť, rýdzosť kovu, pečať kvality a výrobné číslo. Druhá strana je potom venovaná prepracovanému vyobrazeniu ázijského draka. Bájneho tvora sprevádza ešte príslušný čínsky symbol. Táto tehlička je číslovaná.

Rozmer tehličky: 40,4 x 23,3 x 1,9 mm / Rozmer blistra: 85 x 54 mm

Ako certifikát pravosti slúži kartička zatavená spoločne s tehličkou v plastovej fólii, ktorá nesmie byť porušená.

Pokiaľ chcete tehličku venovať ako darček, v našej ponuke nájdete etui previazané stužkou.

Východný zverokruh, ktorý je známy aj ako čínsky, obsahuje dvanásť znamení – dvanásť zvierat, ktoré predstavujú dvanásť temperamentov s pozitívnymi aj negatívnymi rysmi. Na rozdiel od klasického horoskopu, na ktorý sme zvyknutí v Európe, patrí každému z týchto znamení celý jeden rok, a hneď ako sa všetky zvieratá vystriedajú, dvanásťročný cyklus začína nanovo… Stará čínska legenda hovorí o Nefritovom cisárovi, ktorý vládol nebesiam a hľadal niekoho, kto by strážil jeho palác. O priazeň panovníka sa uchádzalo dvanásť zvierat –  potkan, byvol, tiger, zajac, drak, had, kôň, koza, opica, kohút, pes a prasa. O ich postavení v paláci mali rozhodnúť veľké preteky. Cisár predpokladal, že zvíťazí drak, pretože ako jediný dokázal lietať. Aké bolo jeho prekvapenie, keď favorit skončil až na piatom mieste. Bol totiž dobrosrdečný a po ceste sa zastavil, aby pomohol dedinčanom v núdzi. Nakoniec do cieľa postrčil aj jedného zo svojich rivalov – zajaca, ktorý uviazol uprostred rieky... Ľudia, ktorí sa narodia pod vplyvom draka, sa stávajú prirodzenými vodcami – mocnými, vplyvnými a energickými. Rýchlo sa rozhodujú a neváhajú prekonávať prekážky, aby dosiahli vytýčený cieľ. Zároveň však mávajú sklon k egoizmu. Radi oslňujú a vystavujú na obdiv svoju vznešenosť. Bývajú popudliví a nároční, a tak nie je ľahké ich uspokojiť.

Švajčiarska spoločnosť Argor-Heraeus patrí medzi popredných svetových spracovateľov vzácnych kovov, je akreditovaná londýnskou burzou drahých kovov LBMA do prestížneho zoznamu výrobcov zlata „good delivery“, kde je navyše jedným z piatich odborných znalcov dohliadajúcich na dodržiavanie štandardov.

Špecifikácia

Číslo
81200-630
Číslovaná emisia
Áno
Certifikát
Áno
Materiál
Zlato
Rýdzosť
999,9 / 1000
Hmotnosť
31,1 g
Česká mincovna
Loading...