REZERVOVAŤ môžete v Českej mincovni produkty, ktoré ešte len chystáme. Oproti tomu produkty, ktoré už vyšli, môžete priamo OBJEDNÁVAŤ.

Možnosť vytvárania rezervácií je podmienená registráciou zákazníka. Registrovať sa môžete tu. Tovar, ktorý ešte nebol vydaný, je potom možné rezervovať v emisnom pláne Českej mincovne alebo priamo pri konkrétnom produkte kliknutím na tlačidlo Rezervovať.  

Prehľad existujúcich rezervácií nájdete vo svojom zákazníckom účte v sekcii Rezervácia.

Príjem rezervácií

Emisný plán Českej mincovne na nasledujúci rok vydávame spravidla na jeseň súčasného roku. Zákazníkov o tom informujeme prostredníctvom e-mailu alebo poštovej zásielky. Od okamihu zverejnenia chystaných produktov v našom e-shope je možné vytvárať rezervácie na jednotlivé tituly aj na kompletné zberateľské série.

Jednotlivé rezervácie našich zákazníkov sú v systéme priebežne evidované a neskôr vybavené v poradí, v akom sme ich dostali. V rezervačnom systéme je vytváraný zoznam žiadateľov, a to bez ohľadu na emisný limit daného produktu - po vyčerpaní emisného limitu systém prijíma rezervácie aj naďalej, ale títo záujemcovia sú zaradení na pozíciu náhradníka.

Cena tovaru, ktorá je uvedená pri rezervovanom produkte, je len orientačná. Zodpovedá situácii, keď bola položka v e-shope zverejnená, a môže sa zmeniť. Skutočná predajná cena bude zobrazená až bezprostredne pred emisiou daného produktu.

Z tohto dôvodu sú prijaté e- shopové rezervácie obojstranne NEZÁVÄZNÉ.

Spracovanie rezervácií pri spustení predaja

Približne týždeň pred emisiou a pred oficiálnym spustením predaja sú evidovaným záujemcom rozosielané výzvy na potvrdenie rezervácie, a to v poradí, v akom sme rezervácie dostali. Tieto výzvy sú rozosielané takému množstvu záujemcov, ktoré zodpovedá emisnému limitu.  

Vo výzve vás budeme informovať o skutočnej predajnej cene. Pokiaľ v danom termíne rezervácie potvrdíte a dokončíte objednávku, stáva sa táto objednávka záväznou.

Potvrdenie rezervácie

Rezerváciu potvrdíte po prihlásení do zákazníckeho účtu. V prehľade vašich rezervácií bude pri danom produkte možnosť tento produkt objednať a vložiť do nákupného košíka. Potom dokončíte objednávku štandardným spôsobom.

Ak vaša rezervácia nebude potvrdená v danom termíne a vaša záväzná objednávka nebude dokončená, rezervácia bude stornovaná. Tovar potom bude automaticky ponúknutý ďalšiemu záujemcovi v poradí. Tento proces je NEZVRATNÝ, a preto si prosím starostlivo strážte termín, do ktorého môžete rezerváciu potvrdiť.  

Po ukončení predaja budú zvyšní záujemcovia - náhradníci, ktorí výzvu na potvrdenie rezervácie nedostali - informovaní o zrušení rezervácie z dôvodu nedostatku tovaru.

Česká mincovna
Loading...