Zlatá poluncová ivestičná minca Český lev 2022 reverse proof

Zlatá poluncová ivestičná minca Český lev 2022 reverse proof

Stav skladu
Skladom
Dátum emisie
júl 2022
Emisný náklad
3000 ks
Cena
1 574,70 €
oslobodené od DPH

Produkt si môžete zakúpiť aj priamo v predajniach Českej mincovne

Orientačná výkupná cena produktu je 1 464,47 €. Výkup prebieha podľa pravidiel výkupu.

Český lev 2022

Investičné mince Českej mincovne Český lev sa po prvýkrát predstavili v roku 2017 a vzápätí sa s veľkým úspechom zaradili vedľa slávnych svetových náprotivkov. Za ich obľúbenosťou stojí okrem iného prepracovaný vlastenecký reliéf, ktorý sa postupom času dočkal niekoľkých variantov. V roku 2022 je jedným z nich poluncová zlatá minca vyrazená v nevšednom vyhotovení „reverse proof“.

Mince sa obvykle razia v jednom z dvoch vyhotovení – štandard alebo proof. Kvalitu štandard dobre poznáte napríklad z obežných mincí, ktoré vám cinkajú v peňaženkách – ich povrch je kompletne matný. V prípade mincí razených v kvalite proof je matný iba reliéf a zvyšok mince – teda mincová plocha – je zrkadlovo lesklý. Existuje však ešte jeden variant, ktorý sa nazýva „reverse proof“. Ten je, ako jeho názov napovedá, protikladom kvality proof – plocha takýchto mincí je matná a zrkadlovým leskom sa vyznačuje vystupujúci reliéf.

V roku 2022 dostali všetky varianty investičnej mince nový reliéf, ale hlavná myšlienka zostala zachovaná. Reverznej strane mince dominuje český lev v netradične realistickom podaní so svätováclavskou korunou na hlave. Averzná strana potom predstavuje orlicu, ktorá je syntézou svätováclavského, moravského a sliezskeho dravca. Autorom reliéfu je už tradične medailér Asamat Baltaev, DiS.  Pretože mince Českej mincovne vychádzajú v licencii zahraničného emitenta, ktorým je ostrov Niue, ich averzná strana nesie jeho nevyhnutné atribúty – meno a portrét kráľovnej Alžbety II., nominálnu hodnotu 25 DOLLARS (NZD) a rok emisie 2022.

Investujte múdro, štýlovo a bez DPH! V našej ponuke nájdete aj ďalšie varianty investičnej mince Český lev vyrobené zo zlata aj striebra. To vám umožní jednoducho regulovať, koľko finančných prostriedkov uložíte do drahých kovov.

Česká mincovňa 
má s výrobou investičných mincí (tzv. bullion coins) bohaté skúsenosti. Zlaté a strieborné mince Český lev razíme od roku 2017 a obľúbili si ich investori nielen v Českej republike a na Slovensku, ale aj v Maďarsku, Nemecku, Číne, Hongkongu, Južnej Kórei, Kanade či Spojených štátoch amerických. Do svojej ponuky si ich vyžiadal tiež najväčší online distribútor drahých kovov na svete. Jedným z dôvodov, prečo sa investičné mince Českej mincovne tak rýchlo zaradili po boku slávnych svetových náprotivkov (akými sú napríklad rakúski Wiener Philharmoniker, kanadský Maple Leaf, juhoafrický Krugerrand, americký Eagle, čínska Panda alebo austrálsky Kangaroo), je ich nízky emisný náklad. Kým investičné mince zahraničných mincovní sú razené rádovo v miliónoch kusov, emisný limit mincí razených v Českej republike sa počíta na stovky či tisíce. Táto skutočnosť zvyšuje potenciál zhodnotenia investície a pridáva jej zberateľský rozmer. Vďaka umeleckému spracovaniu potom mince skvele poslúžia aj ako originálny a hodnotný darček  k promócii, k svadbe, k narodeniu dieťaťa  alebo len tak pre radosť...

Špecifikácia

Zberateľská séria
Číslo
76247-651
Emitent
Niue
Nominálna hodnota
25 NZD
Autor averzu
Asamat Baltaev, DiS.
Autor reverzu
Asamat Baltaev, DiS.
Číslovaná emisia
Nie
Certifikát
Nie
Materiál
Zlato
Rýdzosť
999,9 / 1000
Hmotnosť
15,56 g
Priemer
28 mm
Balenie
kapsule
Balenie kapsule
Áno
Česká mincovna
Loading...