Viktor Kubal 100. výr. narodenia - nerealiz. motívy, súbor 2 pamätných strieborných medailí 2023

Viktor Kubal 100. výr. narodenia - nerealiz. motívy, súbor 2 pamätných strieborných medailí 2023

Stav skladu
Skladom
Dátum emisie
apríl 2023
Emisný náklad
200 ks
Cena
172,00 €
vrátane DPH

Produkt si môžete zakúpiť aj priamo v predajniach Českej mincovne

Na produkt nie je možné uplatniť zľavový poukaz.

Popis

Pri príležitosti 100. výročia narodenia slovenského filmára Viktora Kubala vznikla séria dvoch strieborných pamätných medailí.

Keď Viktor Kubal v dvanástich rokoch kreslil tušom na filmový pás, najskôr netušil, že sa stane zakladateľom slovenského animovaného filmu. V roku 1943 stál pri zrode prvého slovenského animovaného filmu Studňa lásky a za svoju kariéru potom vytvoril cez 400 snímok – najprv sa venoval niekoľkominútovým monotematickým filmom, potom animovaným seriálom, a nakoniec sa prepracoval k celovečerným filmom, akým bol napríklad Zbojník Jurko. Na televíznych obrazovkách zažiaril napríklad jeho rozprávkový večerníček Puf a Muf. Bol nielen autorom výtvarných návrhov, ale aj scenáristom, režisérom, kameramanom aj strihačom. Jeho filmy, ktoré sú charakteristické kresbou, humorom a premyslenou dramatizáciou, získali množstvo domácich aj medzinárodných ocenení.

Okrem portrétu Viktora Kubala nájdete v reliéfe pamätných medailí aj jeho najznámejšie postavičky  – Ditu, Pufa a Mufa či zbojníka Jurka.

Dvojicu medailí, ktoré vychádzajú z nerealizovaných návrhov slovenských pamätných mincí, vyrazila Mincovňa Kremnica. Číslovaný komplet je uložený do luxusného dreveného etui.

Špecifikácia

Číslo
86107-611
Číslovaná emisia
Áno
Certifikát
Áno
Materiál
Striebro
Rýdzosť
0 / 1000
Hmotnosť
40 g
Balenie
Drevené etui
Česká mincovna
Loading...