Strieborná titulárna medaila - Bc. s venovaním proof

Strieborná titulárna medaila - Bc. s venovaním proof

Stav skladu
Do 14 dní
Dátum emisie
apríl 2016
Cena
100,00 €
vrátane DPH

Produkt si môžete zakúpiť aj priamo v predajniach Českej mincovne

Na produkt nie je možné uplatniť zľavový poukaz.

Popis

V ponuke strieborných pamätných medailí pre absolventov od Českej mincovne sa doteraz nachádzali motívy určené maturantom, magistrom, inžinierom, doktorom medicíny a doktorom práv. Teraz sa k nim pridáva ešte akademický titul bakalár, ktorého história siaha až do stredoveku. 

Autorom výtvarného návrhu averznej strany bakalárskej medaily je Petr Patka, DiS., ktorý si od svojich povinností majstra výrobnej prevádzky Českej mincovne odskočil k medailérstvu. Výsledkom je elegantne spracovaný motív Rubikovej kocky - svetoznámeho hlavolamu, ktorý vyžaduje trpezlivosť, sústredenosť, zručnosť, predstavivosť, ... - skrátka všetky vlastnosti potrebné na zdarné dokončenie vysokoškolského štúdia. Jednotlivé kocôčky, z ktorých sa rébus skladá, nesú písmená hláskujúce akademický titul aj jeho skratku Bc. V opise averzu je uvedené GAUDEAMUS IGITUR, v preklade z latinčiny „Radujme sa teda“, čo sú prvé slová starobylej študentskej hymny oslavujúcej slasti mladosti.

Reverzná strana obsahuje vedľa ozdobného motívu zloženého z hviezdičiek prázdny priestor na vyrytie venovania. Vďaka priemeru 50 mm medaily pojme až 6 riadkov textu po 25 znakov vrátane medzier - dostatok na to, aby ste svojmu bakalárovi dali najavo, čo pre vás jeho úspech znamená. 

To však nie je všetko - na reverz medaily môžeme vyryť tiež fotografiu.

Veľkou výhodou použitej technológie je, že sa na rozdiel od frézovania alebo gravírovania neodoberá žiadny materiál - počítačom riadený diamantový hrot sa pri rytí netočí, a tak nedochádza k úbytku drahého kovu. Takzvaná personifikácia vám umožní vytvoriť unikátnu pamätnú medailu šitú na mieru, ktorá každého bakalára zaručene prekvapí.

Špecifikácia

Číslo
31187-721
Emitent
Česká mincovna
Autor averzu
Petr Patka, DiS.
Autor reverzu
Irena Hradecká, DiS.
Číslovaná emisia
Nie
Certifikát
Áno
Materiál
Striebro
Rýdzosť
999 / 1000
Hmotnosť
42 g
Priemer
50 mm
Balenie
Čierne kožené etui
Balenie kapsule
Áno
Česká mincovna
Loading...