Strieborná minca Crystal Coin - Motýľ 2024 proof

Strieborná minca Crystal Coin - Motýľ 2024 proof

Stav skladu
Skladom
Dátum emisie
marec 2024
Emisný náklad
2000 ks
Cena
125,00 €
vrátane DPH

Produkt si môžete zakúpiť aj priamo v predajniach Českej mincovne

Crystal Coin

Unikátne strieborné mince s brúseným českým krištáľom „Crystal Coin“  výsledkom spojenia tradičných jabloneckých remesiel – mincovníctva Českej mincovne a sklárstva spoločnosti Preciosa. Obľúbený motív motýľa sa na nich objavuje už po tretíkrát, opäť s novým dizajnom.

Hovorí sa, že šťastie je ako motýľ – keď sa ho snažíme dobehnúť, nikdy ho nechytíme, ale keď sa v pokoji zastavíme, môže sa posadiť priamo na nás. Krehkého tvora s pestrofarebnými krídlami a ladným letom si spájame s bezstarostnosťou, radosťou a slobodou, ale aj premenou a znovuzrodením. Húsenica motýľa sa zakuklí, aby sa potom v novej forme a bez strachu vydala objavovať svet, a preto je motív motýľa silným symbolom predovšetkým pre každého, na koho čaká nejaká životná zmena.

Reverzná strana mince, ktorá je dielom medailérky Petry Brodskej, DiS., predkladá motýľa, ktorého krídla sú kombináciou razeného reliéfu a českého krištáľu. Súčasťou prepracovanej mozaiky sú česko-anglické nápisy – NADĚJE, HOPE, VOLNOST, FREEDOM, SNY, DREAMS, ZMĚNA, CHANGE, RADOST, JOY. Motýľa nájdete aj na averznej strane mince, ktorá je súčasťou rozkvitnutej záhrady. Pretože mince Českej mincovne vychádzajú v licencii zahraničného emitenta, ktorým je ostrov Niue, nesie ich averzná strana jeho nevyhnutné atribúty – štátny znak, nominálnu hodnotu 2 DOLLARS (NZD) a rok emisie 2024.

Minca predstavuje originálny darček na každú príležitosť. Je uložená do elegantného balenia, ktoré jednoducho premeníte na  praktický rámček na jej vystavenie.

Špecifikácia

Zberateľská séria
Číslo
76476-711
Emitent
Niue
Nominálna hodnota
2 NZD
Autor averzu
Petra Brodská, DiS.
Autor reverzu
Petra Brodská, DiS.
Číslovaná emisia
Nie
Certifikát
Áno
Materiál
Striebro
Kamienky
Áno
Rýdzosť
999 / 1000
Hmotnosť
31,1 g
Priemer
50 mm
Balenie
Šedá papírová etue
Balenie kapsule
Áno
Česká mincovna
Loading...