Strieborná minca Crystal Coin - Anjel proof

Strieborná minca Crystal Coin - Anjel proof

Stav skladu
Skladom
Dátum emisie
marec 2023
Emisný náklad
2000 ks
Cena
125,00 €
vrátane DPH

Produkt si môžete zakúpiť aj priamo v predajniach Českej mincovne

Na produkt nie je možné uplatniť zľavový poukaz.

Crystal Coin

Unikátna strieborná minca s brúseným českým krištáľom  zo série Crystal Coin je výsledkom spojenia tradičných jabloneckých remesiel – mincovníctva Českej mincovne a sklárstva spoločnosti Preciosa. Darček pre každú príležitosť nesie motív anjela.

Slovo anjel pochádza z gréckeho angelos – alebo posol. Toto pomenovanie je príhodné, lebo anjeli slúžia ako prostredníci medzi kráľovstvami na nebi a na zemi. Nemusí ísť len o kresťanských anjelov. Podobné nadprirodzené bytosti poznáme aj z ďalších svetových náboženstiev či ezoterických náuk, a napriek tomu, že sa v niektorých aspektoch líšia, jedno majú spoločné: Zosobňujú lásku, bezpečie, pokoj a mier. Anjeli sú všadeprítomní, preto nám môžu byť neustále nablízku, ale nedokážu nám pomôcť, pokiaľ im to sami nedovolíme. Nevyriešia za nás problémy, ale hneď ako ich vpustíme do našich životov, poskytnú nám múdre rady a nasmerujú nás na cestu k úspechu. Okrem osobného anjela strážneho, ktorý dohliada na každého z nás, existuje aj mnoho ďalších božích služobníkov, ktorí majú na starosti konkrétne aspekty ľudskej existencie. Je len na nás, či požiadame o pomoc anjela lásky, múdrosti, slobody, liečenia, …

Anjeli sú dokonalí a nemajú dôvod sa meniť – nikto nevie, či ide o mužov, alebo o ženy – každý ich vidí tak, ako ich chce vidieť. Medailérka Petra Brodská, DiS., preto nebeskú bytosť vyobrazila všeobecne a štylizovane – bez konkrétnych rysov. Na averznej strane mince potom nájdete anjelské krídla. Pretože licenciu na vydávanie pamätných mincí Českej mincovne poskytuje tichomorský ostrov Niue, averzná strana nesie jeho nevyhnutné atribúty – štátny znak, nominálnu hodnotu 2 DOLLARS (NZD) a rok vydania 2023.

Minca je uložená do darčekového balenia, ktoré jednoducho premeníte na praktický darček na jej vystavenie. Súčasťou je certifikát pravosti, do ktorého môžete vpísať svoje venovanie.

Špecifikácia

Zberateľská séria
Číslo
76265-711
Emitent
Niue
Nominálna hodnota
2 NZD
Autor averzu
Petra Brodská, DiS.
Autor reverzu
Petra Brodská, DiS.
Číslovaná emisia
Nie
Certifikát
Áno
Materiál
Striebro
Kamienky
Áno
Rýdzosť
999 / 1000
Hmotnosť
31,1 g
Priemer
50 mm
Balenie
Modré papierové etui
Balenie kapsule
Áno
Česká mincovna
Loading...