Strieborná medaila ovál Znamenie zverokruhu - Rak proof

Strieborná medaila ovál Znamenie zverokruhu - Rak proof

Stav skladu
Skladom
Dátum emisie
jún 2024
Cena
80,00 €
vrátane DPH

Produkt si môžete zakúpiť aj priamo v predajniach Českej mincovne

Na produkt nie je možné uplatniť zľavový poukaz.

Znamenia zverokruhu

Strieborná medaila Českej mincovne z darčekovej série s motívmi 12 znamení zverokruhu sa stane nielen krásnym, ale aj hodnotným talizmanom pre každého, kto sa narodil v znamení Raka.

Súhvezdie Raka dostalo názov podľa starej gréckej povesti o Herkulovi, ktorý sa pri plnení legendárnych dvanástich úloh stretol s hydrou a jej pomocníkom, ktorý bol práve obrovský rak... Raci v ľudskej podobe sú rovnako ako krehké vodné kôrovce zraniteľní – sú totiž súcitní, vnímaví a empatickí, plní citu a emócií. Okrem hviezd im vládne ešte Luna – teda Mesiac, ktorý symbolizuje túžbu bezvýhradne sa podvoliť citom a inštinktom. Život Rakov sa točí okolo pomáhania druhým, ale tiež s potešením sa nechávajú o seba starať. Oboje však môže prerásť do citovej závislosti. Ich ochrannou ulitou sú obvykle domov a kreatívne činnosti.

Medaila netradičného oválneho tvaru nesie na averznej strane kolorované vyobrazenie Raka. Ako predloha pre kolorovanie neboli použité fotografie alebo počítačová grafika – medailér Asamat Baltaev, DiS., vytvoril originálnu akvarelovú maľbu. Reliéf v pozadí predkladá disk s tuctom znamení zverokruhu a kompozíciu dotvára ešte latinský opis CANCER s príslušným astrologickým symbolom. Hviezdne symboly jednotlivých znamení nájdete aj na reverznej strane medaily, ktorá je spoločná pre celú sériu.

Medaila je uložená do elegantnej škatuľky.

Špecifikácia

Zberateľská séria
Číslo
32003-718
Emitent
Česká mincovna
Autor averzu
Asamat Baltaev, DiS.
Autor reverzu
Asamat Baltaev, DiS.
Číslovaná emisia
Nie
Certifikát
Áno
Materiál
Striebro
Kolorovaná
Áno
Rýdzosť
999 / 1000
Hmotnosť
31,1 g
Priemer
45,3x30,3 mm
Balenie
Čierne kožené etui
Balenie kapsule
Áno
Česká mincovna
Loading...