Strieborná medaila ovál Znamenie zverokruhu - Baran proof

Strieborná medaila ovál Znamenie zverokruhu - Baran proof

Stav skladu
Skladom
Dátum emisie
marec 2024
Cena
83,00 €
vrátane DPH

Produkt si môžete zakúpiť aj priamo v predajniach Českej mincovne

Na produkt nie je možné uplatniť zľavový poukaz.

Znamenia zverokruhu

Strieborná medaila Českej mincovne z darčekovej série s motívmi 12 znamení zverokruhu sa stane nielen krásnym, ale aj hodnotným talizmanom pre každého, kto sa narodil v znamení Barana.

Súhvezdie, ktoré dalo tomuto znameniu meno, predstavuje okrídleného barana s legendárnym zlatým rúnom. Bájny tvor je známy z niekoľkých starých gréckych povestí – napríklad z tej o Iásonovi a Argonautoch. Rovnako ako zviera, ktoré je ich symbolom, majú aj ľudskí Barani v krvi smelosť, bojovnosť a silnú vôľu. Ich temperament však môže rýchlo prerásť v netrpezlivosť či agresivitu. Okrem súhvezdia vládne Baranom ešte jeden nebeský objekt – planéta Mars, ktorá stelesňuje rímskeho boha vojny, ale aj plodnosti. Sú im preto vlastné akcia a vášeň a ich vrodená tvorivá sila sa môže ľahko zmeniť na ničivú moc.

Medaila netradičného oválneho tvaru nesie na averznej strane kolorované vyobrazenie Barana. Ako predloha pre kolorovanie neboli použité fotografie alebo počítačová grafika – medailér Asamat Baltaev, DiS., vytvoril originálnu akvarelovú maľbu. Reliéf v pozadí predkladá disk s tuctom znamení zverokruhu a kompozíciu dotvára ešte latinský opis ARIES s príslušným astrologickým symbolom. Hviezdne symboly jednotlivých znamení nájdete aj na reverznej strane medaily, ktorá je spoločná pre celú sériu.

Medaila je uložená do elegantnej škatuľky.

Špecifikácia

Zberateľská séria
Číslo
31993-718
Emitent
Česká mincovna
Autor averzu
Asamat Baltaev, DiS.
Autor reverzu
Asamat Baltaev, DiS.
Číslovaná emisia
Nie
Certifikát
Áno
Materiál
Striebro
Kolorovaná
Áno
Rýdzosť
999 / 1000
Hmotnosť
31,1 g
Priemer
45,3x30,3 mm
Balenie
Čierne kožené etui
Balenie kapsule
Áno
Česká mincovna
Loading...