Strieborná medaila Advent SK proof

Strieborná medaila Advent SK proof

Stav skladu
Skladom
Dátum emisie
október 2022
Cena
46,00 €
vrátane DPH

Produkt si môžete zakúpiť aj priamo v predajniach Českej mincovne

Na produkt nie je možné uplatniť zľavový poukaz.

Popis

Strieborná medaila, ktorá rozširuje voľný darčekový cyklus Českej mincovne s vianočnými motívmi, pripomína sviatočný čas adventu.

Keď sa povie
advent, väčšina z nás si predstaví horúčkové obdobie zhonu, ktoré je plné upratovania, pečenia koláčov a zháňania darčekov. Zabúdame, že zmysel štyroch predvianočných nedieľ by mal byť predovšetkým duchovný a že by mal práve naopak spočívať v spomalení a rozjímaní… Názov adventu je odvodený od latinského slova adventus, čo znamená príchod a je pripomienkou dávneho narodenia Ježiša Krista aj predpoveďou jeho budúceho návratu. Prvopočiatky adventných osláv siahajú až na koniec 4. storočia nášho letopočtu a od tejto doby sa vyvinulo veľké množstvo zvykov – kresťania držali pôst, v kostoloch sa spievali roráty, ale jedna tradícia rýchlo zatienila všetky ostatné. Prvý adventný veniec vyrobil v 19. storočí jeden nemecký teológ pre svoje deti, aby ukončil ich neustále vypytovanie, koľko času ešte ostáva do Vianoc. Postupné zapaľovanie štyroch sviečok na venci vyrobenom z čečiny však má omnoho hlbší význam než len obyčajný odpočet – zatiaľ čo plamienky predstavujú očakávaný príchod Krista, ktorý je svetlom v tme, kruhový veniec symbolizuje nekonečného a večného Boha, ktorý nemá počiatok ani koniec.

Averzná strana striebornej medaily, ktorá je dielom medailérky
Lenky Nebeskej, DiS., predstavuje ozdobný nápis ADVENT, ktorý je obklopený cezmínovým vencom. Reverznú stranu autorka venovala štvorici horiacich sviečok.

Neoddeliteľnou súčasťou emisie je
slovenské darčekové balenie, do ktorého je možné vpísať venovanie.

V našej ponuke nájdete aj
českú verziu darčekového balenia.

Špecifikácia

Číslo
31806-721
Emitent
Česká mincovna
Autor averzu
Lenka Nebeská, DiS.
Autor reverzu
Lenka Nebeská, DiS.
Číslovaná emisia
Nie
Certifikát
Áno
Materiál
Striebro
Rýdzosť
999 / 1000
Hmotnosť
13 g
Priemer
28 mm
Balenie
Blister
Balenie kapsule
Áno
Česká mincovna
Loading...