Slovenský svadobný toliar 2024 proof

Slovenský svadobný toliar 2024 proof

Stav skladu
Skladom
Dátum emisie
január 2024
Cena
75,00 €
vrátane DPH

Produkt si môžete zakúpiť aj priamo v predajniach Českej mincovne

Na produkt nie je možné uplatniť zľavový poukaz.

Slovenská verzia

Hľadáte originálnu pozornosť pre novomanželov? Venujte im svadobný toliar od Českej mincovne s ročníkom 2024slovenskej verzii – pamätný peniaz z rýdzeho striebra, ktorý spája hodnotu drahého kovu s originálnou symbolikou.

Pytačky, zásnuby a svadbu sprevádza mnoho zvykov, tradícií a povier. Niektoré sú tisíc rokov staré, iné vznikli iba nedávno a ďalšie úplne nepochybne ešte pribudnú. Zatiaľ čo v minulosti boli svadobné zvyklosti pevne dané a ich nedodržanie znamenalo prinajmenšom hanbu, dnes je len na snúbencoch a svadobčanoch, pre čo sa rozhodnú. A že si majú z čoho vyberať! V globalizovanom svete je veľmi ľahké zistiť, aké zvyky sa dodržiavajú za hranicami. V každej krajine existujú iné obyčaje, ale ich význam je rovnaký – majú prinášať šťastie a blahobyt. K svadobným koláčikom, polievke z jedného taniera a hádzaniu kytice môžete pridať napríklad plechovky priviazané o nárazník auta novomanželov. Rachot na ceste odoženie zlých duchov a zabezpečí, že ženícha s nevestou nikto neprehliadne…

Svadobné auto ozdobené stužkami, kvetinami, balónikmi a plechovkami nájdete na averznej strane strieborného toliara, ktorý je dielom medailérky Ludmily Kracíkovej, DiS. Auto nájdete aj na reverznej strane. V kufri vezie dva prstienky a na streche mu sedia dva zamilované vtáčiky – nevesta so závojom a ženích s cylindrom.

Darčekové balenie obsahuje okrem toliara aj certifikát pravosti s priestorom na vpísanie osobného venovania. Neprehliadnite ani ďalšie varianty svadobného peniažteka – v našej ponuke na rok 2024 nájdete dva rôzne drahé kovy aj verzie, na ktoré je možné vyryť venovanie.

Špecifikácia

Číslo
31955-711
Emitent
Česká mincovna
Autor averzu
Ludmila Kracíková, DiS.
Autor reverzu
Ludmila Kracíková, DiS.
Číslovaná emisia
Nie
Certifikát
Nie
Materiál
Striebro
Rýdzosť
999 / 1000
Hmotnosť
29 g
Priemer
40 mm
Balenie
Bílý papírový box
Balenie kapsule
Áno
Česká mincovna
Loading...