Pamätná minca David Bowie 2021 UK stand

Pamätná minca David Bowie 2021 UK stand

Stav skladu
Vypredané

Produkt si môžete zakúpiť aj priamo v predajniach Českej mincovne

Na produkt nie je možné uplatniť zľavový poukaz.

Popis

Treťou legendou britskej populárnej hudby, ktorá sa objavuje na pamätných minciach zo zberateľského cyklu kráľovskej mincovne The Royal Mint, je samotný David Bowie.

David Bowie bol spevák, herec, hudobný skladateľ, multiinštrumentalista, producent, spisovateľ, maliar a sochár, ale predovšetkým vizionár, priekopník a prorok.
Každé oko mal iné a rovnako kontrastná bola aj jeho hudba. Navonok pôsobil ako povrchný ľahkomyseľník, ktorý svoje piesne sypal z rukáva, ale pritom tvrdo pracoval až do úmoru. Kritika ho oceňovala ako seriózneho umelca, fanúšičky pri pohľade naňho odpadávali. Albumy Davida Bowieho znejú stále skvele, jeho myšlienky a texty sú stále moderné a svieže. Všetkému, na čo siahol, totiž vtlačil svoju obrovskú a nezameniteľnú charizmu.

Reverznej strane mince, ktorá je dielom výtvarníka
Jodyho Clarka, dominuje verný portrét Davida Bowieho z éry, keď tvoril v západnom Berlíne. Doplnkové motívy – blesk, ktorý je inšpirovaný albumom Aladdin Sane, ligotajúce sa hviezdy a dynamický nápis – symbolizujú Bowieho oslnivú kariéru. Averzná strana mince potom patrí atribútom emitenta – t. j. nominálnej hodnote 5 POUNDS (GBP), portrétu kráľovnej Alžbety II., textu „ELIZABETH II D G REG F D“ (Alžbeta II., z Božej milosti kráľovná, ochrankyňa viery) a roku emisie 2020.

Neoddeliteľnou súčasťou mince je
špeciálne balenie plné fotografií a zaujímavostí (v anglickom jazyku).

Špecifikácia

Číslo
84413-150
Číslovaná emisia
Nie
Certifikát
Nie
Materiál
CuNi
Rýdzosť
0 / 1000
Hmotnosť
28,28 g
Priemer
38,61 mm
Česká mincovna
Loading...