Strieborná minca 1/2 oz Elton John UK 2020 proof

Strieborná minca 1/2 oz Elton John UK 2020 proof

Stav skladu
Vypredané
Dátum emisie
jún 2020
Emisný náklad
15000 ks

Produkt si môžete zakúpiť aj priamo v predajniach Českej mincovne

Na produkt nie je možné uplatniť zľavový poukaz.

Popis

Zberateľský cyklus strieborných mincí kráľovskej mincovne The Royal Mint je venovaný tým najväčším legendám britskej popmusic. Pochopiteľne v ňom nemôže chýbať fenomenálny spevák a klavirista Elton John.

Život
Eltona Johna pripomína horskú dráhu. Muž, ktorý patrí k najúspešnejším sólovým umelcom histórie populárnej hudby, predal 300 miliónov nosičov a dostal sa na vrchol hudobnej brandže, ale okúsil i samotné dno a takmer sa utopil v mori plnom drog, sexu a biznisu. Na rozdiel od mnohých jeho slávnych kolegov, ktorých šoubiznis úplne zomlel, sa však Sir Elton zo všetkých problémov doslova vyspieval a jeho profesionálna kariéra trvá neuveriteľných 50 rokov.

Pre Eltona Johna je charakteristická neuveriteľná garderóba plná extravagantných oblekov, parochní, klobúkov a najmä okuliarov. Reverznej strane mince, ktorá je dielom medailéra
Bradleyho Morgana Johnsona, preto dominuje jeden zo spevákových kostýmov tvorený dúhovým slameným klobúkom, okuliarmi v tvare nôt a motýlikom. To všetko je podložené britskou vlajkou. Averzná strana mince potom patrí atribútom emitenta – t. j. nominálnej hodnote 1 POUND (GBP), portrétu kráľovnej Alžbety II. a textu „ELIZABETH II D G REG F D“ (Alžbeta II., z Božej milosti kráľovná, ochrankyňa viery).

Minca je zasadená do
špeciálneho rámčeka, ktorý ju ochráni a zároveň umožní jej elegantné vystavenie.

Špecifikácia

Číslo
84304-711
Číslovaná emisia
Nie
Certifikát
Áno
Materiál
Striebro
Rýdzosť
999 / 1000
Hmotnosť
15,71 g
Priemer
27 mm
Balenie
exkluzívne etui
Česká mincovna
Loading...