Investičná zlatá tehla 10 g Kinebar - Münze Österreich

Investičná zlatá tehla 10 g Kinebar - Münze Österreich

Stav skladu
Skladom
Cena
815,40 €
oslobodené od DPH

Produkt si môžete zakúpiť aj priamo v predajniach Českej mincovne

Na produkt nie je možné uplatniť zľavový poukaz.
Orientačná výkupná cena produktu je 725,71 €. Výkup prebieha podľa pravidiel výkupu.

Popis

Spoločnosť Münze Österreich je jedinou oficiálnou mincovňou v Rakúsku. Jej história siaha celých 800 rokov do minulosti a v priebehu tohto obdobia sa v nej razili napríklad groše, guldeny, grajciare či eurá. Popri rozličných minciach nájdete v ponuke rakúskej mincovne aj zlaté investičné zliatky  – napríklad tento Kinebar, ktorého hmotnosť je 10 gramov.

Špeciálny druh zlatej tehličky s názvom
Kinebar je na zadnej strane opatrený patentovaným bezpečnostným prvkom – takzvaným Kinegramom. Tento hologram, ktorý mení farbu v závislosti od uhla pohľadu, vyobrazuje lipicana – ušľachtilého koňa úzko spojeného so Španielskou jazdeckou školou vo Viedni. Predná strana tehličky potom predstavuje nasledujúce razené atribúty – logo Münze Österreich, údaj o hmotnosti a rýdzosti použitého zlata, pečať kvality spoločnosti Argor-Heraeus a unikátne výrobné číslo. Tehlička je spoločne s certifikátom pravosti zatavená v ochrannej fólii, ktorá nesmie byť porušená.

Zliatky rakúskej mincovne vyrába švajčiarska rafinéria
 Argor-Heraeus a ich kvalita zodpovedá najvyšším medzinárodným štandardom. Vďaka tomu sú Kinebary vysoko likvidné a obchodovateľné po celom svete. Atraktívny Kinegram z nich robí aj originálny darček.

Špecifikácia

Číslo
81179-630
Číslovaná emisia
Áno
Certifikát
Áno
Materiál
Zlato
Rýdzosť
999,9 / 1000
Hmotnosť
10 g
Česká mincovna
Loading...