Zlatá minca No počkaj! - Na pláži proof

Zlatá minca No počkaj! - Na pláži proof

Stav skladu
Vypredané
Dátum emisie
august 2021
Emisný náklad
300 ks

Produkt si môžete zakúpiť aj priamo v predajniach Českej mincovne

No počkaj!

Motívom záverečnej zlatej mince Českej mincovne z päťdielnej minisérie, ktorá je inšpirovaná legendárnou sovietskou groteskou No počkaj!, sa stala epizóda s názvom Na pláži.

Animované príbehy
vlka, ktorý sa márne snaží chytiť zajaca, majú mnoho otcov. Pôvodného scenára, ktorý spracovali humoristi Alexandr Kurljandskij, Arkadij Chajt a Felix Kamov, sa chopili výtvarník Svetozar Rusakov a režisér Vjačeslav Koťonočkin, ktorí z neho urobili nečakaný hit. Úspech grotesky, ktorá sa odohrávala na slnkom zaliatej pláži, vysoko prekonal očakávania tvorcov a z krátkeho filmu sa nakoniec stal celý seriál… Je však málo známym faktom, že ešte predtým vznikla nultá pilotná epizóda, ktorú režíroval Gennadij Sokolskij. Tento snímok má len dve minúty a obaja zvierací hrdinovia v ňom vyzerajú úplne inak, ako sme zvyknutí. Inak je však všetko tak, ako má byť – vlk je cholerický smoliar, zajac roztomilá naivka a nechýba ani nesmrteľná vyhrážka: No počkaj!“

Na reverznej strane oficiálne licencovanej mince, ktorá je dielom medailéra
Petra Patku, DiS., nájdete animované postavičky na móle. Vlk sa márne snaží chytiť zajaca, ktorý sa mu chystá ujsť na vodných lyžiach. Kompozíciu dotvára text NA PLÁŽI. Pretože mince Českej mincovne vychádzajú v zahraničnej licencii ostrova Niue, nesú na averznej strane meno a portrét kráľovnej Alžbety II., nominálnu hodnotu 5 DOLLAR (NZD) a rok emisie 2021.

Nezabudnite, že súčasťou prvej mince s vlkom bol špeciálny
zberateľský album, do ktorého si môžete uložiť kompletnú kolekciu piatich mincí.

Špecifikácia

Zberateľská séria
Číslo
75905-611
Emitent
Niue
Nominálna hodnota
5 NZD
Autor averzu
Petr Patka, DiS.
Autor reverzu
Petr Patka, DiS.
Číslovaná emisia
Nie
Certifikát
Áno
Materiál
Zlato
Rýdzosť
999,9 / 1000
Hmotnosť
3,11 g
Priemer
16 mm
Balenie
Čierne kožené etui
Balenie kapsule
Áno
Česká mincovna
Loading...